RTU jaunās modes dizaineres filmā demonstrēs savas tērpu kolekcijas

15. jūnijs, 2022

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) apģērbu un tekstila tehnoloģijas vecāko kursu studentes kopā ar sadarbības partneriem ir radījušas īsfilmu – mākslinieciski vizuālu stāstu «Restart», kurā demonstrē savus studiju un bakalaura darbus – modes kolekcijas. Filmas pirmizrāde notiks 21. jūnijā plkst. 20.00 peldošajā darbnīcā «Noass», AB dambī.

Projekta nosaukumu «Restart» RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) studiju programmas «Apģērbu un tekstila tehnoloģija» 3. un 4. kursa studentes izvēlējušās, jo tas nozīmē iepauzēt, sajust, saprast, atvērties, atsākt darboties ar jaunu izpratni citā līmenī.

Projekta mērķis ir atbildīgi un radoši vēstīt par notikumiem pasaulē, vienlaikus veicinot studējošo profesionālo ievirzi un attīstību sadarbībā ar kvalificētiem industrijas profesionāļiem un atpazīstamiem zīmoliem. Ar modes kā komunikācijas līdzekļa palīdzību transformējot satricinājumus pasaulē, topošās tērpu dizaineres meklē atbildes uz sabiedrībā aktuāliem jautājumiem. Iedvesmu savām tērpu kolekcijām viņas smēlušās personīgajā pieredzē un izjūtās – nogurdinošā un neaptveramā informācijas apjomā, ilgā un lēnā remontā, kas liecina par vēlmi pēc pārmaiņām, industriālā interjerā un realitātes apzināšanā, māju sajūtā, kā arī iekšējā spēka meklējumos dabiskumā un kultūrā.

Īsfilmā būs skatāmas sešu jauno dizaineru kolekcijas, kuru izstrādi vadījusi DTI docente Daina Šķiņķe un lektore Agnese Oleksāne. Filmu veidojis režisors Lauris Ābele, operators Mārcis Ābele, producente un mākslinieciskā vadītāja Anda Ščerbaka kopā ar pārējo radošo komandu. Modeles – no aģentūrām «System Agency», «Moon Models», «The Bro Models».

Projektu finansē RTU Attīstības fonds, to atbalsta peldošā darbnīca «Noass», «BB rental», SIA «SDG», «Wella Proffesionals», «Madara organic skincare», «Wolt», «Rocket Bean Roastery», «Fermentful», «Thread Solutions», RTU DTI. Filmēšanas lokāciju atbalsts – «LED Unit Studio» un talantīgo vides dizaineru komanda.

RTU modes pasākuma aktivitātēm iespējams sekot līdzi Instagram un Facebook.

RTU apģērbu un tekstila tehnoloģijas studentes jau tradicionāli studiju gada noslēgumā demonstrē savu veikumu – tērpu kolekcijas. Savulaik studentes organizēja modes skati «Ķīpsalas pavasaris», taču pēdējos gados pandēmijas ietekmē ar tērpu kolekcijām var iepazīties video formātā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

15. jūnijs, 2022 plkst. 12:51