RTU jaunais zinātnieks Jānis Lungevičs palīdz uzņēmumiem veikt precīzus mērījumus

17. oktobris, 2019
.
.
RTU jaunais zinātnieks Jānis Lungevičs, saņemot valorizācijas balvu, kopā ar RTU rektoru Leonīdu Ribicki (pirmais no labās) un RTU attīstības prorektoru Artūru Zepu. Foto: Artis Mihailovs

«Universitātei ir jāparāda industrijai, kādas iespējas tā piedāvā uzņēmumiem, jo mums ir pamatīgs progress tehniskajā jomā,» – tā ceturtdien, 17.oktobrī, Latvijas Radio 1 raidījumā «Zināmais nezināmajā» saka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) doktorants Jānis Lungevičs. Viņš 14. oktobrī, RTU 157. dzimšanas dienā, par aktīvu sadarbību ar uzņēmumiem saņēma RTU «Gada studentu balvu valorizācijā». 

Jānis vada RTU metroloģijas laboratoriju, kurā ir Baltijā visplašākais smalku mērierīču klāsts. Tās spēj mērīt dažādas detaļas līdz pat 3,5 mikrometru precizitātei. Modernās iekārtas RTU pirms gada uzdāvināja japāņu uzņēmums «Mitutoyo», ar kuru RTU sadarbība turpinās joprojām, jo uzņēmums pašu komplektēto laboratoriju izmanto arī kā mācību bāzi savu pārstāvniecību darbiniekiem. Laboratorijas izveide stiprināja RTU un industrijas sadarbību, jo iepriekš uzņēmumiem pašu ražotās vai iegādātās produkcijas precizitāti vajadzēja pārbaudīt ārpus Latvijas, taču tagad to var izdarīt RTU. 

«Neesmu savtīgs, pastāstu uzņēmumiem ne tikai par savu laboratoriju, bet vispār par plašajām RTU iespējām,» raidījumā stāsta Jānis. Viņa vīzija – kad uzņēmums «atnāk uz universitāti un izstāsta savu bēdu, cenšos saprast plašāku profilu, lai universitāte varētu piedāvāt pilnu pakalpojumu klāstu.» Jānis stāsta, ka dažu gadu laikā viņa fakultātē vien sadarbībā ar uzņēmumiem atklātas piecas dažāda profila laboratorijas, un līdzīgi ir arī citās fakultātēs, tāpēc RTU zinātnieki jau tagad var uzņēmumiem sniegt plašu pakalpojumu klāstu.  

Latvijas Radio raidījums «Zināmais nezināmajā» (17.10.2019.). Intervija ar J. Lungeviču, sākot no 14. minūtes, bet pirms tam sižets par RTU inovāciju platformas «Demola Latvia» jauno sezonu.  

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. oktobris, 2019 plkst. 16:25

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_