RTU jaunais zinātnieks Aleksandrs Zajacs saņēmis Eiropas apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas federācijas (REHVA) balvu

24. aprīlis, 2018
RTU zinātnieks Aleksandrs Zajacs (pirmais no labās) izstrādājis rīku, ko pašvaldības var praktiski lietot, lai novērtētu siltumapgādes sistēmas un paaugstinātu to efektivitāti. Foto: no personīgā arhīva

Balvu «REHVA Young Scientist Award» Būvniecības inženierzinātņu fakultātes jaunais zinātnieks Aleksandrs Zajacs ieguva par savu promocijas darbu «Centralizēto siltumapgādes sistēmu attīstības scenāriju novērtējums». Promocijas darbā viņš izstrādājis metodiku un centralizētās siltumapgādes plānošanas rīku, ko pašvaldības un siltumenerģijas apgādes sistēmu operatori var praktiski lietot, lai novērtētu siltumapgādes sistēmas un paaugstinātu to efektivitāti.

Darbā jaunais zinātnieks analizējis Eiropas Savienības enerģētikas politikas tendences, situmapgādes sistēmu attīstības scenārijus, kā arī veicis pētījumus par siltumenerģijas patēriņa samazināšanos sadales tīklu un mājokļu renovācijas rezultātā.

REHVA (Federation of European Heating, Ventilating and Air-conditioning Associations) ir vadošā Eiropas inženieru apvienība, kurā iesaistījušies vairāk nekā 100 000 profesionāļu no 27 Eiropas valstīm. REHVA apvieno zinātniekus un nozares praktiķus, lai attīstītu ēku būvniecības un komunikāciju tīklu tehnoloģijas. Ik gadu federācija apbalvo jomas profesionāļus par sasniegumiem izglītības, dizaina un tehnoloģiju kategorijās.

24. aprīlis, 2018 plkst. 16:45