RTU jaunais zinātnieks Aleksandrs Zajacs saņem Zinātņu akadēmijas un «Latvijas Gāzes» balvu

15. jūnijs, 2018

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jaunais zinātnieks Aleksandrs Zajacs piektdien, 15. jūnijā, saņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) un AS «Latvijas Gāze» Jauno zinātnieku balvu par siltumapgādes sistēmu pētījumiem.

RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta pētnieks A. Zajacs balvu saņēma par promocijas darbu «Centralizēto siltumapgādes sistēmu attīstības scenāriju novērtējums». Jaunais zinātnieks izstrādājis metodiku un centralizētās siltumapgādes plānošanas rīku, ko pašvaldības un siltumenerģijas apgādes sistēmu operatori var praktiski lietot, lai novērtētu siltumapgādes sistēmas un paaugstinātu to efektivitāti. A. Zajacs arī analizējis Eiropas Savienības enerģētikas politikas tendences, situmapgādes sistēmu attīstības scenārijus, kā arī veicis pētījumus par siltumenerģijas patēriņa samazināšanos sadales tīklu un mājokļu renovācijas rezultātā.

Par savu promocijas darbu A. Zajacs šogad arī tika apbalvots ar Eiropas apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas federācijas (REHVA) Jaunā zinātnieka balvu.

Doktora studiju laikā A. Zajacs veicis pētījumus vairākos starptautiskos zinātniskos projektos, kā arī vadījis bakalaura un maģistra darbus. A. Zajacs ir atbildīgais RTU mācībspēks studiju priekšmetā «Siltumapgāde».

AS «Latvijas Gāze» ik gadu piešķir balvas zinātniekiem un jaunajiem zinātniekiem siltumtehnikas un ar tām saistītās ķīmijas tehnoloģijas nozarēs, kā arī sirds ķirurģijas, kardioloģijas un orgānu transplantācijas zinātnēs.

15. jūnijs, 2018 plkst. 16:37