RTU jaunā kvalitātes vadības sistēma saņem augstu starptautisku novērtējumu

20. septembris, 2022
Foto: pixabay.com

Starptautiskie eksperti Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) ieviesto kvalitātes vadības sistēmu ir ierindojuši starp visaugstāk novērtētajām un labāk pārvaldītajām sistēmām, kas atbilst Eiropas Kvalitātes vadības fonda (European Foundation for Quality Management – EFQM) modelim, piešķirot četru zvaigžņu novērtējumu «Recognized by EFQM».

Šo EFQM apbalvojumu svinīgā ceremonijā RTU saņems 23. septembrī seminārā «Ceļā uz izcilību», kas plkst. 10.30 sāksies RTU auditoriju centrā «Domus Auditorialis», Zunda krastmalā 8.

«Šāda atzinība norāda, ka RTU ir skaidri definējusi savus sasniedzamos mērķus Latvijā un starptautiskajā mērogā, ir apzinājusi un cieši sadarbojas ar partneriem industrijā, nevalstiskajā sektorā un valdībā vienotu mērķu īstenošanai, kā arī ir skaidri redzamas universitātes pozitīvas attīstības un izaugsmes tendences ilgtermiņā,» uzskata RTU administratīvais direktors Juris Iljins.

Kvalitātes vadība ir viens no galvenajiem mehānismiem, kas palīdz īstenot universitātes stratēģiskos plānus, tāpēc RTU jau 2016. gadā pieņēma lēmumu savā pārvaldības modelī integrēt EFQM principus, lai ilgtermiņā nodrošinātu izaugsmi un uzlabotu studiju un procesu kvalitāti. RTU sešus gadus ir mērķtiecīgi strādājusi, pilnveidojot universitātes iekšējās sistēmas, integrējot un uzlabojot procesus un veidojot kvalitātes sistēmas ciešāku sasaisti ar universitātes stratēģiju.

Lai sasniegtu EFQM kvalitātes standartus, RTU ir veikusi nozīmīgas pārmaiņas, iegūstot objektīvus un kvalitatīvus datus un veidojot modernu pārvaldes sistēmu. Ir izveidotas spēcīgas datu analītiķu vienības – Zināšanu vadības centrs un Kvalitātes vadības un ilgtspējas nodaļa. Ir izveidotas operatīvo, stratēģisko un snieguma datu analītikas IT sistēmas un nepieciešamās sistēmu integrācijas, ieviesti mākslīgā intelekta algoritmi datu apstrādē, kā arī attīstīta sadarbība ar dažādām valsts un privātajām institūcijām, lai iegūtu datus, kas nav publiski.

Stratēģijā noteiktos mērķus, kas RTU gadījumā ir zinātne, inovācijās un sadarbībā ar industriju veidots studiju process, kas nodrošina Latvijas tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu, universitātei palīdz sasniegt kvalitātes sistēmas integrācija universitātes stratēģiskajā vadībā. Šāda pieeja palīdz saprast, kas stratēģijas izpildes procesā darbojas un kas vēl jāpilnveido, kā arī nodrošina RTU padomi un vadību ar objektīvu informāciju, palīdzot pieņemt atbilstošus lēmumus un kritiski paskatīties uz RTU sekmēm. Svarīgi arī analizēt un vērtēt ne tikai šā brīža rezultātus, bet ietekmi ilgtermiņā, ņemot vērā būtiskākos ietekmējošos faktorus, veidot prognozes, salīdzināt savu sniegumu ar konkurentu sniegumu starptautiski.

Par augstskolām nozīmīgajiem kvalitātes vadības aspektiem notiks diskusijas seminārā «Ceļā uz izcilību», kur uzrunu teiks izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, bet lekcijas lasīs Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dmitrijs Stepanovs, Latvijas Kvalitātes biedrības valdes priekšsēdētājs Mikus Zelmenis un viņa vietniece Vanda Novokšonova, kā arī ar savu pieredzi dalīsies RTU vadība.

Pieteikšanās semināram – līdz 22. septembrim.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments