RTU jau trešo gadu iekļauta «Ilgtspējas indeksa» novērtējuma platīna kategorijā

11. jūnijs, 2020

Jau trešo gadu pēc kārtas Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) iekļauta «Ilgtspējas indeksa» augstākajā jeb platīna kategorijā. Tas ir augsts novērtējums RTU centieniem iedzīvināt zaļo dzīvesveidu un sniegt zinātnisko ieguldījumu videi draudzīgu tehnoloģiju attīstībā.

Atbilstoši «Ilgtspējas indeksa» metodoloģijai platīna kategoriju ieguvušie uzņēmumi savā darbībā ir pilnībā integrējuši korporatīvo atbildību, un tajos noteikti atbildīgie gan valdes, gan izpildītāju līmenī. Uzņēmumos notiek sistemātiska datu vākšana un ietekmes novērtēšana, kā arī tie par savu darbību atskaitās ar augsta līmeņa caurskatāmību un ietekmes auditorijas iesaisti, un to publiskotos datus ir apstiprinājis ārējs auditors.

Pavisam platīna kategorijā šogad iekļuvuši 19 uzņēmumi, un RTU to vidū ir vienīgā augstskola. Atšķirībā no citiem gadiem, šogad nenotika «Ilgtspējas indeksa» laureātu svinīgā apbalvošana, tie 11. jūnijā tika paziņoti ar video starpniecību.

Lai samazinātu plastmasas pudeļu patēriņu un kopējo atkritumu daudzumu, RTU fakultātēs izvietoti ūdens dzeršanas punkti, tiek šķiroti atkritumi. Zaļie principi tiek ievēroti, ēkas būvējot, rekonstruējot un aprīkojot. Svarīga loma ir RTU zinātnieku inovācijām, ko aprobē Ķīpsalā. Piemēram, studentu pilsētiņas ārtelpā ir izvietots energoefektīvs LED apgaismojums, savukārt dienesta viesnīcās un RTU Ķīpsalas peldbaseinā siltā ūdens sagatavošanā izmanto no notekūdeņu siltuma iegūtu siltumenerģija.

RTU īsteno digitalizāciju, pamazām atsakoties no dokumentu aprites drukas formātā un pārejot uz elektroniskajiem pakalpojumiem. RTU arī rūpējas par darbinieku lojalitāti un rīko pasākumus darbinieku ģimenēm.

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas palīdz uzņēmumiem diagnosticēt darbības ilgtspēju un atbildības līmeni, vienlaikus sniedzot sabiedrībai, valsts un nevalstiskajām organizācijām objektīvus kritērijus, lai uzslavētu un atbalstītu tālredzīgākos un atbildīgākos Latvijas uzņēmumus.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. jūnijs, 2020 plkst. 16:11