RTU jau otro gadu kļūst par «eParaksta čempioni»

2. februāris, 2022
.
.
.
LVRTC valdes loceklis Evijs Taube sveic RTU administratīvo direktoru Juri Iljinu, RTU kļūstot par «eParaksta čempioni 2021». Foto: Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti, mācībspēki, zinātnieki un darbinieki 2021. gadā ir tik čakli izmantojuši eParastu, ka jau otro gadu pēc kārtas Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) RTU ir atzinis par «eParaksta čempioni», jo RTU iekšējās saziņas portāls ORTUS ir bijis trešais populārākais, kurā lietotāji autorizējās, izmantojot eParaksta identifikāciju. 1. februārī LVRTC valdes loceklis Evijs Taube, sveicot RTU, pasniedza Atzinības rakstu RTU administratīvajam direktoram Jurim Iljinam.

ORTUS studijām un darbam nākas izmantot ikvienam RTU studentam un darbiniekam, jo tajā notiek iekšējā saziņa, ir integrēta e-studiju vide, kurā tiek ievietoti mācību materiāli studentiem, kā arī dažādas vadības sistēmas universitātes darbības nodrošināšanai, norisinās dokumentu aprite, kā arī ir atrodami dažādi RTU pieņemtie dokumenti. Lai iekļūtu portālā, iespējams autentificēties ne tikai kā reģistrētam lietotājam, bet savu identitāti apliecināt, arī izmantojot eParakstu.

«RTU ir gandarīta par šo novērtējumu, jo pēdējos gados tiešām esam centušies digitalizēt gan studiju, gan administratīvos procesus, lai ietaupītu resursus, saudzētu vidi un atvieglotu dzīvi studentiem un darbiniekiem. RTU kā tehnoloģiju universitātei ir svarīgi izmantot mūsdienu IT risinājumus, īpaši, ja tie ir ērti un lietotājam draudzīgi. Mūsu mērķis – pilnībā digitalizēt dokumentu apriti, sniedzot savu ieguldījumu mūsu visu ilgtspējīgā attīstībā,» saka RTU administratīvais direktors Juris Iljins. 

RTU Attīstības stratēģijā 2020.–2025. gadam digitalizāciju ir izvirzījusi par vienu no prioritātēm un mērķtiecīgi strādā pie procesu digitalizācijas. 2021. gadā, iesniedzot dokumentus RTU, reflektanti visus procesu varēja kārtot attālināti, izmantojot eParakstu. Savukārt jau trīs gadus jaunie studenti studiju līgumus var parakstīt elektroniski. Toties RTU absolventi bija Latvijā pirmie, kuri 2018. gadā diploma pielikumus saņēma elektroniskā formā un parakstītus, izmantojot drošu eParakstu. 

LVRTC jau tradicionāli februāra sākumā sumina aktīvākos aizvadītā gada e-Paraksta lietotājus. 2021. gadā RTU apsteigušas divas vietnes, kurās var saņemt valsts pakalpojumus. LVRTC dati liecina, ka visbiežāk 2021. gadā iedzīvotāji ar eParaksta rīkiem apliecinājuši identitāti, izmantojot valsts vienoto autentifikācijas moduli Latvija.lv, kas nodrošina identitātes apliecināšanas funkciju valsts un pašvaldību e-pakalpojumu portālos, savukārt otrajā vietā ierindojusies Valsts ieņēmumu dienesta interneta vietne.

eParaksta rīki e-Identitātes apliecināšanai 2021. gadā lietoti vairāk nekā sešus miljonus reižu, un to skaits ir dubultojies, salīdzinot ar 2020. gadu, savukārt kopumā eParaksts lietots vairāk nekā 14,6 miljonus reižu, informē LVRTC.

eParaksta čempions 2021 – RTU 3. vieta

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. februāris, 2022 plkst. 14:30

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi