RTU – jau devīto gadu darba devēju pati ieteiktākā augstskola Latvijā

10. jūlijs, 2020
.
.

Jau deviņus gadus darba devēji vērtē, cik kvalitatīvi darba tirgum ir sagatavoti augstskolu absolventi, un jau devīto gadu pēc kārtas Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir atzīta par darba devēju ieteiktāko augstskolu Latvijā. Darba devēju aptauju rīko Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un karjeras portāls Prakse.lv. Šogad viedokli izteikuši 2660 darba devēji.

RTU darba devēju novērtējums ir ļoti nozīmīgs, jo tas jau esošajiem un topošajiem studentiem apliecina, ka RTU studiju programmas atbilst darba tirgus prasībām un darba devēji novērtē RTU absolventu universitātē iegūtās zināšanas. Lai studiju saturu pielāgotu darba tirgus prasībām, RTU iesaista darba devējus studiju programmu izveidē un pilnveidošanā, kā arī ar uzņēmēju atbalstu studiju laikā nodrošina studentiem prakses iespējas un atbalstu karjeras attīstībā. 

«Darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu un studiju programmu TOPs ir labs informatīvais līdzeklis absolventiem, jo tā veidošanā piedalījās visdažādākie Latvijas uzņēmumi, kuri ir ieinteresēti, lai darba tirgū nonāktu zinoši speciālisti,» saka LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Darba devēji arī vairākas RTU studiju programmas atzinuši par labākajām, programmu pirmajā desmitniekā iekļaujot RTU studiju programmas «Datorsistēmas» un «Būvniecība». Augstu novērtētas arī citas programmas, piemēram, «Informācijas tehnoloģija», «Enerģētika un elektrotehnika», «Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve», «Arhitektūra», «Loģistikas sistēmu un piegādes ķēdes vadība», «Ķīmija».  

Darba devēju aptaujas mērķis ir veicināt pamatskolu, vidusskolu un profesionālo mācību iestāžu absolventu pārdomātu tālākās izglītības un karjeras izvēli, ņemot vērā darba devēju viedokli.

Plašāka informācija

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

10. jūlijs, 2020 plkst. 13:58

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi