RTU izsludina ikgadējo valorizācijas balvu

7. septembris, 2020

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tehnoloģiju pārneses un inovāciju padome aicina līdz 15. septembrim pieteikt pretendentus konkursam «RTU Gada balva valorizācijā» un «RTU Studenta balva valorizācijā». Konkursa uzvarētāji iegūs goda nosaukumus un naudas balvas.

Lai veicinātu praktiski lietojamu inovāciju attīstību un sadarbību ar industriju, RTU ik gadu rīko konkursu «RTU Gada balva valorizācijā» un «RTU Studenta balva valorizācijā». Konkursam iespējams nominēt RTU pētniekus vai studentus, kuri ir devuši nozīmīgu ieguldījumu jaunu produktu attīstībā un to popularizēšanā, kā arī ir aktīvi sadarbojušies ar industriju. Konkursa nolikums un papildu informācija.

Pretendentu konkursam var izvirzīt jebkurš RTU darbinieks, aizpildot pieteikumu. Pieteikumi elektroniski jāiesniedz līdz 15. septembrim, nosūtot e-pastu: . Pēc pieteikuma saņemšanas, konkursa organizētāji sazināsies ar pretendentiem un aicinās viņus iesniegt informāciju par ieguldījumu un rezultātiem.

Svinīgā balvas pasniegšana un goda nosaukuma ieguvēju godināšana notiks 14. oktobrī.

Konkurss «RTU Gada balvas valorizācijā» tika iedibināts 2017. gadā, lai izvērtētu RTU nozīmīgākās valorizācijas aktivitātes – universitātē radīto produktu komercializāciju un lietišķo pētījumu rezultātu popularizēšanu, patentēšanu, ieviešanu un pielietošanu jaunu uzņēmumu dibināšanai. Žūrija vērtēja pretendentu sasniegumu komercializācijas pieteikumu izstrādē, publicēšanā  un ieviešanā, gūtos ieņēmums no sadarbības ar uzņēmumiem, uzņēmumu konsultēšanas rezultātus jaunu produktu izstrādē, iegūtos patentus, dalību izstādēs, projektos, publicitātes pasākumos un uzņēmējdarbībā. Efektīva tehnoloģiju pārneses un inovācijas attīstības vide, kas veicina jaunu tehnoloģisku uzņēmumu izveidi un produktu radīšanu, ir viens no RTU stratēģiskajiem mērķiem.

Kopš 2017. gada balvu saņēmis Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) dekāns profesors Māris Turks, Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore profesore Dagnija Blumberga un MLĶF Polimērmateriālu institūta vadošais pētnieks Jānis Zicāns.

Savukārt «RTU Studenta balva valorizācijā» tika iedibināta 2018. gadā, kad to saņēma MLĶF pētnieks Uldis Peipiņš. Pērn balva tika pasniegta Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes pētnieks doktorants Jānis Lungevičs. Šajā kategorijā balvas tiek piešķirtas, izvērtējot pretendentu rezultātus jaunu produktu vai tehnoloģisku risinājumu izstrādē, spēju piesaistīt ārējo finansējumu, dalību Latvijas vai starptautiska mēroga biznesa un inovāciju konkursos, projektos, izstādēs, konkursos vai papildu mācību kursos, kā arī iegūtiem patentus un dalību uzņēmējdarbībā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

7. septembris, 2020 plkst. 11:37