RTU izskata iespējas, kā ziemā taupīt energoresursus

14. septembris, 2022
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) patlaban izskata dažādus energotaupības variantus, kā mazināt krīzes ietekmi uz budžetu, kā arī meklē risinājumus, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz studiju un zinātniskā darba procesu, tajā skaitā jautājumos par studiju maksu un citu pakalpojumu izmaksu paaugstināšanu. 

RTU līdzīgi kā citas juridiskās personas patlaban saskaras ar būtisku energoresursu izdevumu pieaugumu. RTU rīcībā ir viens no Latvijā lielākajiem zinātnisko laboratoriju iekārtu un pētnieciskā aprīkojuma kopumiem, kas ir ļoti energoietilpīgs, tāpēc, neskatoties uz RTU ēku atbilstību mūsdienu energoefektivitātes prasībām, tas rada izmaksu pieaugumu gandrīz 3 miljonu eiro apmērā. 

RTU ir izveidota īpaša darba grupa, kas izstrādā rekomendācijas personālam, lai veicinātu elektroenerģijas taupīšanu, gatavo priekšlikumus tehniskajiem un automatizētajiem risinājumiem koplietošanas auditoriju un telpu atslēgšanai no elektroenerģijas tīkla, kad tās netiek izmantotas. Tāpat tiek īstenota individuāla pieeja, izvērtējot gaisa temperatūras mazināšanas iespējas dažādos ēku kompleksos, ņemot vērā to funkcionalitāti, energoefektivitātes līmeni un citus faktorus. 

Fakultāšu un studējošo pārstāvji, zinātnieki un citu struktūrvienību darbinieki apspriež attālinātā studiju un darba procesa iespējas decembrī un janvāri, kad ierasti ir augstākās siltumenerģijas izmaksas. Darba grupa izstrādā arī vidēja termiņa rīcības scenārijus un plānus, lai diversificētu un pilnveidotu RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņas energoresursu piegādes, uzturēšanu  un nodrošināšanu. 

RTU ir vērsusies pie Valsts prezidenta, Ministru prezidenta, ekonomikas ministres un citām amatpersonām, aicinot kompensēt izdevumu pieaugumu īpaši zinātnes universitātēm, kuru neatņemama sastāvdaļa ir plašs zinātnisko laboratoriju īpatsvars, kas nav raksturīgs citām izglītības iestādēm.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

14. septembris, 2022 plkst. 13:20

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi