RTU izraudzīta par Reģionālās inovācijas partnerības izmēģinājuma darbības īstenotāju

24. maijs, 2022
.
.
.

Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra (ZIC) dalību Reģionālās inovācijas partnerības (Partnerships for Regional Innovation - PRI) projekta izmēģinājuma darbības īstenošanā. EK šajā projektā kopumā atlasījusi 63 reģionus, septiņas pilsētas un četras dalībvalstis. 

Tiek plānots, ka PRI izmēģinājuma darbības dalībnieki projekta gaitā apmainīsies ar labās prakses pieredzēm, kā arī kopīgi izstrādās un testēs rīkus, lai mobilizētu dažādus finansējuma avotus un politikas virzienus un savstarpēji tuvinātu reģionālās un valstu programmas ES zaļajām un digitālās pārveides iniciatīvām. 

Šīs partnerības pamatā ir jaunā Inovācijas programma Eiropai, kuras mērķis ir virzīt pāreju no inovācijas uz ilgtspēju, savstarpēji integrējot vietējās stratēģijas ar ES līmeņa iniciatīvām. Šīs aktivitātes ir tieši vērstas uz inovāciju ekosistēmas uzlabošanu, kā arī uz reģionālo un vietējo inovāciju ekosistēmas savstarpējās savienojamības stiprināšanu. 

PRI ir atbilde Eiropas Zaļajam kursam ar mērķi risināt bezprecedenta izaicinājumu, ko rada klimata pārmaiņas, vienlaikus stiprinot sociālo un teritoriālo kohēziju, kā arī nodrošinot Eiropai plašas attīstības iespējas nākotnes zaļajā un digitālajā ekonomikā. PRI pamatā ir centieni izveidot plašu un sistēmisku inovāciju ietvaru, paturot prātā, ka iecerēto pārmaiņu pamatā ir ne tikai zinātne un tehnoloģijas, bet arī ražošanas un patēriņa sistēmu dizains. 

Vairāk informācijas par PRI projektu.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. maijs, 2022 plkst. 12:55

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi