RTU Izdevniecībā nāk klajā Scopus indeksēts zinātniskais žurnāls par transportbūvēm

18. oktobris, 2018

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Izdevniecības paspārnē klajā nācis starptautisks zinātnisks žurnāls «The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering», kurš indeksēts prestižajā Scopus (Elsevier Bibliographic Database) datu bāzē. Žurnāls veltīts ceļu un tiltu būvniecībai, ekspluatācijai, kvalitātes vadībai, vides jautājumiem, drošībai un citiem ar šo jomu saistītiem tematiem.

Žurnāla galvenais redaktors ir RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Transportbūvju institūta direktors profesors Ainārs Paeglītis, redaktori – RTU Būvniecības un inženierzinātņu fakultātes dekāns profesors Juris Smirnovs, Viļņas Ģedimina Tehniskās universitātes (VĢTU) profesors Alfredas Laurinavičius un Tallinas Tehnoloģiju universitātes profesors Andrus Aavik. Starptautiskajā redkolēģijā darbojas 28 transportbūvju inženierzinātņu eksperti no 12 valstīm.

Žurnāls «The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering» iznāk kopš 2006. gada, un iepriekš to izdeva VĢTU. Kopš 2018. gada marta žurnālu izdod RTU. Izdevums ir pieejams internetā, kā arī RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un citās bibliotēkās. Žurnāls iznāk četras reizes gadā un katrā izdevumā ir aptuveni desmit rakstu.

Lai raksts nonāktu žurnāla lappusēs, ir nepieciešams aptuveni pusgads (dažreiz pat gads) – sākotnēji tiek vērtēta iesniegto rakstu atbilstība žurnāla tematikai, tad raksts tiek nodots anonīmiem recenzentiem pēc t.s. Peer review Double-Blind principa nenorādot autorus. Lai nodrošinātu Scopus līmeņa kvalitāti, bija jāpiesaista augstas klases valodas un tehniskie redaktori, piemēram, VĢTU profesore Daiva Žilionienė, kā arī talantīga mūsmāju profesionāļu komanda.

«The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering» ir otrais RTU Izdevniecības žurnāls, kurš indeksēts Scopus datu bāzē, pirmais ir Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmas institūta izveidotais žurnāls «Environmental and Climate Technologies».

Tā kā viens no RTU stratēģiskajiem mērķiem ir zinātniskā izcilība, tāpēc visiem RTU zinātniskajiem žurnāliem RTU Izdevniecība tuvākajā laikā veiks iekšējo auditu, lai noteiktu to atbilstību citējamības datubāzu Web of Science un Scopus prasībām, kā arī Starptautisko Publikāciju ētikas komitejas (COPE) vadlīnijām.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

18. oktobris, 2018 plkst. 10:58