RTU Inženierzinātņu vidusskolu absolvē 24 jaunie talanti

27. jūlijs, 2020

«Visa Latvija par jums priecājas,» tā video uzrunā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) absolventiem izlaidumā sacīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, izsakot cerību, ka IZV absolventi būs «kā graudi, kas iesēti labā zemē un dos labu ražu.» Šogad IZV absolvēja 24 talantīgi jaunieši, un šis bija jau trešais 2015. gadā dibinātās skolas izlaidums.

V. Vīķe-Freiberga izteica cerību, ka IZV absolventi būs kā paraugs tiem, kuri sekos viņu gaitās, un ka jaunieši atcerēsies – dzīves sasniegumi pieder ne tikai pašiem, bet arī Latvijai, un vēlēja, lai jauno talantu darbi Latviju padara par valsti, «kas ir pazīstama un slavena ar savu intelektu un savām īpašajām spējām tieši tehniskajās zinātnēs.»

Arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska ceļa vārdos IZV absolventiem vēlēja «neatkarīgi no tā, kurā pasaules malā un cik lielu izgudrojumu būtu veikuši, neaizmirst savas mājas, savu zemi un to, kas jūs esat.» Ministre arī izteica pateicību RTU par IZV izveidošanu, jo, «ja vidusskola ir pie konkrētas universitātes, tas jau ir ceļš uz tālāku izaugsmi.»

RTU IZV 12. klases absolventi savu zinātkāri un augsto potenciālu apliecinājuši ar izcilām sekmēm un augstiem sasniegumiem mācību olimpiādēs. Vidējais sekmju vērtējums klasē audzis no 8,3 ballēm 10. klasē līdz 9 ballēm, beidzot 12. klasi. Rīgas pilsētas olimpiādēs trīs gadu laikā šīs klases jaunieši ieguvuši 36 pirmās, 62 otrās, 79 trešās vietas un 39 atzinības, savukārt valsts olimpiādēs izcīnījuši 10 pirmās, 11 otrās, 12 trešās vietas un ieguvuši deviņas atzinības.

Rīgas pilsētas skolēnu zinātniskās pētniecības konferencēs trīs vidusskolas mācību gadu laikā godalgoti 17 IZV šī gada absolventu darbi, par septiņiem iegūta 1. vieta, savukārt valsts zinātniskās pētniecības darbu konferencēs godalgoti 14 darbi, par pieciem no tiem iegūta pirmā vieta. Skolēni izstrādājuši darbus ķīmijas zinātnēs, fizikālās zinātnēs, inženierzinātnēs, vides zinātnēs, bioloģijas zinātnēs un citās nozarēs.

Ar panākumiem starptautiskās olimpiādēs un konkursos RTU IZV šī gada absolventi savu augsto konkurētspēju pierādījuši arī starpvalstu līmenī – bronzas medaļa iegūta 16. un 17. Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādē, 25. Baltijas Informātikas olimpiādē, 31. starptautiskajā informātikas olimpiādē, 54. starptautiskajā Mendeļajeva olimpiādē ķīmijā, bet bronzas medaļa un atzinība iegūta starptautiskajā GENIUS olimpiādē.

RTU IZV dibināta, lai popularizētu inženierzinātnes kā nākotnes izglītības un karjeras perspektīvas un atbalstītu apdāvinātus Latvijas jauniešus, kuri vēlas savu nākotni saistīt ar inženierzinātnēm. Četrus gadus pēc kārtas skola Ata Kronvalda fonda mazo skolu reitingā ieguvusi pirmo vietu un ceļojošo balvu «Lielā Pūce». Skolas reitingā izvērtētas pēc skolēnu sniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs. 2018./2019. mācību gadā skola ieguvusi 2. vietu A. Kronvalda fonda Zvaigžņu reitingā par sasniegumiem starptautiskās mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniskās pētniecības konkursos. 2018. un 2019. gadā skola ieguva 1. vietu Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingā pilsētu vidusskolu lielo pilsētu grupā.

RTU Inženierzinātņu vidusskolu absolvē 24 talantīgi jaunieši

Saistītie tagi: