RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolotāja Virgīnija Vītola saņem LZA balvu

9. aprīlis, 2020
RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolotāja Virgīnija Vītola ar saviem audzēkņiem. Foto - Gundega Preisa, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas fizikas skolotāja Virgīnija Vītola saņēmusi Latvijas Zinātņu akadēmijas Jauno zinātnieku balvu, kas viņai piešķirta par doktora darbu «Elektroniskie ierosinājumi un procesi luminiscentā ilgi spīdošā SrAl2O4 materiālā».

V. Vītola doktora grādu materiālu fizikā ieguva 2019. gadā, aizstāvot pētījumu, kurā atklāts luminescentu, ilgi spīdošu materiālu pēcspīdēšanas mehānisms pie zemām temperatūrām. Darbu viņa izstrādāja Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūta (CFI) Optisko materiālu laboratorijā, kur vada Optisko materiālu laboratoriju un strādā pie postdoktorantūras projekta par ilgi spīdošu caurspīdīgu komplekso oksīdu pētniecību.

Paralēli darbam zinātnē Virgīnija strādā RTU Inženierzinātņu vidusskolā, kur māca fiziku un vada fizikas pulciņu. Tāpat viņa strādā LU, kur arī pasniedz fiziku un vada arī Jauno fiziķu skolu.

Par pētījumiem Virgīnija izpelnījusies dažādas atzinības — saņēmusi Vernera fon Sīmensa Izcilības balvu par maģistra darbu, A/S «Sidrabe» stipendiju, kā arī bija viena no komandas, kas saņēma LZA atzinību par 2018. gada nozīmīgākajiem sasniegumiem Latvijas zinātnē par pētījumu «Jauna energoefektīva metode ilgi spīdošo pārklājumu iegūšanai uz metāliem».

9. aprīlis, 2020 plkst. 15:08