RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolnieks ieguvis bronzas medaļu «Genius Olympiad»

25. jūnijs, 2019
No kreisās: Kārlis Rimaševskis, Uģis Vēvers. Foto no Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai Facebook lapas

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēns Kārlis Rimaševskis ieguvis bronzas medaļu, bet Uģis Vēvers – atzinību starptautiskajā jauno zinātnieku konkursā «Genius Olympiad», kas no 17. līdz 22. jūnijam norisinājās Osvego, Ņujorkā.

RTU IZV skolēni piedalījās zinātnes kategorijā, prezentējot ķīmijas un bioloģijas nozarē izstrādātus stenda referātus. K. Rimaševska referāta temats bija «Synthesis of lipophilic arylmethyl Meldrum’s acid antioxidants from vegetable oils», tas izstrādās RTU IZV ķīmijas skolotājas Lauras Fjodorovas un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošās pētnieces Ineses Mieriņas vadībā.

U. Vēvera darba «The use of Chlorella protothecoides in wastewater treatment and energy production» izstrādi vadīja bioloģijas skolotāja Dace Bērtule un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ūdens inženierijas un tehnoloģijas katedras asociētā profesore Linda Mežule.

Vērtējot stenda referātus, tika ņemti vērā dažādi kritēriji, piemēram, saturs un vizuālais noformējums, izmantotā literatūra un pētniecības metode, inovācija, prezentācija.

«Genius Olympiad», pulcējot vidusskolēnus no visas pasaules, norisinājās piecās kategorijās – zinātne, uzņēmējdarbība, robotika, literatūra, kā arī māksla un mūzika.

Plašāka informācija par «Genius Olympiad»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. jūnijs, 2019 plkst. 12:11