RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnu idejas triumfē starptautiskā projektā «ChangeMakers» Somijā

29. aprīlis, 2022
.
.
.
RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni piedalās starptautiskā ideju konkursā «Dragon’s Den». Foto: Mikko Lehtonen/AsVekellari.fi

Starptautiskā ideju konkursā «Dragon’s Den» uzvar un žūrijas balvu iegūst Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas un Varmdo ģimnāzijas Zviedrijā skolēnu komanda «North Filters», izstrādājot pārvietojamu modulāru filtru sistēmu, kas aizsargā jūru no tajā ieplūstošā lietus ūdens atkritumiem. 

Ar ideju konkursu noslēdzas Interreg projekts «ChangeMakers», kurā vidusskolēni, veidojot starptautiskas komandas, gūst zināšanas inovāciju menedžmentā, uzņēmējdarbības un tirgus izpētē, aprites ekonomikā, starpkultūru komunikācijā, kā arī meklē risinājumus uzņēmumu definētām problēmsituācijām un veido jaunuzņēmumus, kas šos risinājumus attīsta. Konkursā prezentētas mācību gada laikā izstrādātās ilgtspējīgu jaunuzņēmumu idejas.

Konkursā veiksmīgi startēja vairākas RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnu pārstāvētas komandas. Tās saņēma balvas piecās no astoņām konkursa nominācijām, tajā skaitā «Labākais tehniskais risinājums» («RainErgy» lietusūdens savācējs), «Labākā prezentācija» («Food Fibers Fabric» somas no organiskajiem atkritumiem), «Ilgtspējīgākais risinājums» («Strawfoam» inovatīvs materiāls no salmiem) un skatītāju simpātiju balva («Score» aplikācija atkritumu šķirošanas veicināšanai). 

«ChangeMakers» noslēguma pasākums notika Raumā, Somijā, klātesot projekta dalībniekiem no visām iesaistītajām valstīm – Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas un Ālandu salām. Trīs dienas vidusskolēni piedalījās tīklošanās aktivitātēs, klausījās iedvesmas stāstos, veica uzdevumus un prezentēja savas idejas. Covid-19 pandēmijas dēļ līdz šim visi plānotie pasākumi norisinājās attālināti vai hibrīdversijā. 

Interreg projektu īsteno RTU Zinātnes un Inovāciju centrs kopā ar Tallinas Tehnoloģiju universitāti, Satakuntas lietišķo zinātņu universitāti un Turku universitāti no Somijas, Stokholmas universitāti un Ālandu tehnikumu.

RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni piedalās projekta "ChangeMaker" finālā Somijā.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. aprīlis, 2022 plkst. 13:33

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi