RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēns Džonatans Miks Melgalvis – vistitulētākais valsts olimpiāžu uzvarētājs Latvijā

14. maijs
.
.
RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēns Džonatans Miks Melgalvis ir izcīnījis sudraba medaļu prestižajā Starptautiskajā Mendeļejeva olimpiādē ķīmijā, uzrādot labāko rezultātu Baltijas valstīs.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) 12. klases skolēns Džonatans Miks Melgalvis ir kļuvis par vistitulētāko mācību priekšmetu valsts olimpiāžu laureātu Latvijā, jo ir saņēmis godalgas septiņās valsts olimpiādēs.

Dž. M. Melgalvis ir izcīnījis godalgas ķīmijas, fizikas, bioloģijas, ģeogrāfijas, filozofijas, vēstures un angļu valodas valsts olimpiādēs. 

«Neviens nav sala pats par sevi. Individuāli sasniegumi, lai kādi tie būtu, ir sīkums salīdzinājumā ar to, ko varam sasniegt kopējiem spēkiem,» saka Džonatans Miks, akcentējot, ka viņa iespaidīgie panākumi ir komandas darba rezultāts un ka atzinība par viņa sasniegumiem pienākas arī IZV skolotājiem, kuri skolēnu sagatavoja olimpiādēm. 

Pēc veiksmīgās valsts olimpiāžu sezonas Dž. M. Melgalvis jau ir iesācis kārtējo starptautisko olimpiāžu sezonu. Viņš ir izcīnījis sudraba medaļu prestižajā Starptautiskajā Mendeļejeva olimpiādē ķīmijā, uzrādot labāko rezultātu Baltijas valstīs. Pagājušajā gadā Džonatans Miks šajā olimpiādē ieguva bronzas medaļu.

2020./2021. mācību gada sezonā ir aizvadītas 13 mācību priekšmetu valsts olimpiādes, kurās piedalījušies 1182 skolēni. 399 skolēni ir apbalvoti ar godalgām, savukārt 45 saņēmuši apbalvojumu vairāk nekā vienā mācību priekšmetu olimpiādē.

RTU Inženierzinātņu vidusskola (IZV) dibināta 2015. gadā, lai radītu iespēju Latvijas talantīgākajiem skolēniem padziļināti apgūt eksaktos mācību priekšmetus Latvijas izcilāko skolotāju vadībā un pēc skolas absolvēšanas savu nākotni saistīt ar inženierzinātnēm. 

Katru gadu IZV konkursa kārtībā uzņem 24 talantīgus Latvijas skolēnus. Arī šogad 9. klases skolēni vēl līdz 17. maija plkst. 10.00 var reģistrēties RTU IZV iestājpārbaudījumam. Informācija.  

IZV ir atzīta par labāko skolu Latvijā, jo jau piecus gadus tā ieguvusi pirmo vietu Ata Kronvalda fonda mazo skolu reitingā. 2020. gadā IZV skolēni sasniedza valstī visaugstākos rezultātus centralizētajos eksāmenos matemātikā un latviešu valodā, bet angļu valodā – otro augstāko rezultātu Latvijā, kā arī uzvarējuši daudzās valsts un starptautiskajās mācību olimpiādēs.  

TV3 sižets (10.10.2020.)

 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

14. maijs plkst. 11:55

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi