RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni veiksmīgi startē starptautiskajā projektā «ChangeMakers»

20. maijs
.
.
Projektā «Changemakers» skolēni iegūst zināšanas inovāciju menedžmentā, uzņēmējdarbības un tirgus izpētē, aprites ekonomikā, starpkultūru komunikācijā, kā arī meklē risinājumus uzņēmumu definētām problēmsituācijām un veido jaunuzņēmumus, kas šos risinājumus attīsta.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas un Salacgrīvas vidusskolas vecāko klašu skolēni parādījuši veiksmīgu sniegumu, kopā ar vairāk kā 100 citiem dalībniekiem no Igaunijas, Zviedrijas un Somijas piedaloties starptautiskajā projektā «ChangeMakers» un tā noslēguma pasākumā «Dragon’s Den». 

Interreg projektu «Changemakers» īsteno RTU Dizaina fabrika kopā ar Tallinas Tehnoloģiju universitāti, Satakuntas lietišķo zinātņu universitāti un Turku universitāti no Somijas, Stokholmas universitāti un Ālandu tehnikumu. Tā laikā skolēni iegūst zināšanas inovāciju menedžmentā, uzņēmējdarbības un tirgus izpētē, aprites ekonomikā, starpkultūru komunikācijā, kā arī meklē risinājumus uzņēmumu definētām problēmsituācijām un veido jaunuzņēmumus, kas šos risinājumus attīsta. 
Virtuālā noslēguma pasākuma pirmajā dienā skolēni piedalījās diskusiju spēlē, kuras laikā vienojās par nepieciešamajām darbībām Baltijas jūras eitrofikācijas novēršanai, lai tās būtu maksimāli labvēlīgas visām iesaistītajām nozarēm, bet otrajā prezentēja komandu izstrādātās jaunuzņēmumu idejas. 

Latvijas pārstāvji veiksmīgi startēja abās pasākuma dienās, parādot gan padziļinātu izpratni par ekoloģijas un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem, gan teicamas biznesa domāšanas un komunikācijas prasmes. 

Skolēni no RTU Inženierzinātņu vidusskolas sadarbībā ar komandas biedriem no Ālandu salām iepazīstināja ar savu ideju «Potato shampoo from potato juice», kas žūrijas vērtējumā ieguva dalītu pirmo vietu un, lai arī galvenā balva tika piešķirta cita projekta izstrādātājiem, uzvarēja kategorijā «Best pitching performance», guva augstu novērtējumu nominācijās «Best product design» un «Thinking outside the box», kā arī izpelnījās pārējo pasākuma dalībnieku atzinību. 

Gan RTU Inženierzinātņu vidusskolas komandas projekts «Scanner for disposable cups», gan Salacgrīvas vidusskolas komandas izstrādātā ideja «Solar bench», kas tapuši sadarbībā ar skolēniem no Igaunijas, tika izvirzīti apbalvošanai nominācijā «Best technical solution», turklāt «Solar bench» ideja plūca uzvaras laurus kategorijā «Most business potential».

«ChangeMakers» projekts ilgs līdz 2021./2022. mācību gada noslēgumam, un tā turpmākajos posmos piedalīsies jauni dalībnieki no Latvijas, kuriem arī būs iespējams iepazīties ar dažādiem mācību materiāliem un sadarboties starptautiskās komandās, lai gatavotu ilgtspējīgos risinājumos balstītus biznesa plānus un risinātu problēmsituācijas, ko iesnieguši projekta ietvaros uzrunāti uzņēmumi. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. maijs plkst. 16:50

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi