RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni pārstāv Latviju starptautiskajā projektā «ChangeMakers»

9. novembris
.
.
Starptautiskā projekta «ChangeMakers» hibrīdnometnē pulcējas bērni no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas. Aktivitātes notika vienlaikus klātienē un attālināti.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas un Salacgrīvas vidusskolas vecāko klašu skolēni kopā ar vairāk nekā 100 citiem dalībniekiem no Igaunijas, Zviedrijas un Somijas starptautiskā projekta «ChangeMakers» hibrīdnometnē vienojas par nepieciešamajām darbībām Baltijas jūras eitrofikācijas novēršanai.

Nometnē skolēni arī piedalījās komandu veidošanas aktivitātēs un izmēģināja spēkus ideācijas darbnīcā, kuru vadīja inovāciju un radošās domāšanas eksperte, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes docente Elīna Miķelsone. 

Projekta turpinājumā skolēni starptautiskās komandās apgūs ekoloģijas un ilgtspējīgas attīstības jautājumus, biznesa domāšanas un komunikācijas prasmes, kā arī izstrādās jaunuzņēmumu idejas, lai risinātu problēmsituācijas, ko iesnieguši projektā iesaistīti Latvijas un Ziemeļvalstu uzņēmumi. 

Interreg Central Baltic projektu «ChangeMakers» īsteno RTU Dizaina fabrika kopā ar Tallinas Tehnoloģiju universitāti, Satakuntas lietišķo zinātņu universitāti un Turku universitāti no Somijas, Stokholmas universitāti un Ālandu tehnikumu. Tā laikā skolēni iegūst zināšanas inovāciju menedžmentā, uzņēmējdarbības un tirgus izpētē, aprites ekonomikā, starpkultūru komunikācijā, kā arī meklē risinājumus uzņēmumu definētām problēmsituācijām un veido jaunuzņēmumus, kas šos risinājumus attīsta. 

Nometne, kas notika Ālandu salās, sākotnēji bija ieplānotas klātienē, taču epidemioloģiskās situācijas dēļ Latvijas skolēni to neapmeklēja, un nometnes aktivitātes tika pielāgotas arī tiešsaistes videi.  
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. novembris plkst. 16:33

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi