RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni ar izciliem panākumiem piedalījušies mācību priekšmetu olimpiādēs

15. maijs, 2018
.
.
Zinātnieku naktī RTU Inženierzinātņu vidusskolā 2017. gada 29. septembrī

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēni šajā mācību gadā ar izciliem panākumiem piedalījušies Rīgas pilsētas un valsts mācību priekšmetu olimpiādēs. Neskatoties uz to, ka RTU IZV īpaša uzmanība tiek pievērsta tieši eksakto priekšmetu apguvei, augstus rezultātus skolēni ir uzrādījuši ne tikai to, bet arī sociālo un humanitāro zinātņu mācību priekšmetu olimpiādēs. 

RTU IZV 10., 11. un 12. klases skolēni piedalījās 12 mācību priekšmetu olimpiādēs. Visvairāk godalgoto vietu ieguvēju bija Rīgas pilsētas matemātikas olimpiādē – 34, Rīgas pilsētas fizikas un ķīmijas olimpiādēs godalgotas vietas ieguva 32 skolēni. Matemātikas valsts 68. olimpiādē godalgotas vietas ieguva septiņi skolēni, Fizikas valsts 48. olimpiādē – seši, bet Ķīmijas valsts 59. olimpiādē – astoņi.

16 skolēni ieguva godalgotas vietas Rīgas pilsētas bioloģijas olimpiādē, tikpat – Rīgas pilsētas angļu valodas olimpiādē, vairāki skolēni guva panākumus arī šo priekšmetu valsts olimpiādēs. Vēl RTU IZV skolēni šajā mācību gadā sekmīgi piedalījušies ģeogrāfijas, latviešu valodas, ekonomikas, informātikas, krievu valodas, vācu valodas un vēstures olimpiādēs. 

Savas spēcīgās zināšanas eksakto mācību priekšmetu valsts olimpiādēs, iegūstot godalgotas vietas visās trijās – fizikas, ķīmijas un matemātikas – olimpiādēs, vispārliecinošāk pierādīja 12. klases skolnieks Vladislavs Aščeulovs, 11. klases skolnieks Artjoms Ubaidullajevs un 10. klases skolnieks Filips Ēcis. Neatsverami nopelni viņu un visu pārējo skolēnu sagatavošanā olimpiādēm ir RTU IZV pedagogiem. 

Apliecinājums skolēnu un pedagogu ieguldītajam darbam un gūtajiem sasniegumiem ir Ata Kronvalda fonda apbalvojums «Lielā pūce», kas RTU IZV jau divus gadus pēc kārtas tiek piešķirta mazo skolu grupā, izvērtējot skolēnu panākumus mācību priekšmetu olimpiādēs, valsts mēroga konkursos, kā arī Latvijas skolēnu zinātniskajā konferencē.

RTU IZV darbību sāka 2015. gada 1. septembrī, un šī gada 30. jūnijā RTU Lielajā aulā notiks tās pirmais izlaidums. 
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. maijs, 2018 plkst. 14:11

Līdzīgi raksti

Ziņas