RTU Inženierzinātņu vidusskola pierāda savu izcilību, jau ceturto gadu kļūstot par labāko mazo skolu Latvijā

18. jūnijs, 2019

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) jau ceturto gadu pēc kārtas ieguvusi pirmo vietu Ata Kronvalda fonda mazo skolu reitingā  un vēl gadu savā īpašumā paturēs ceļojošo balvu «Lielā Pūce». Skolas reitingā izvērtētas pēc skolēnu snieguma mācību priekšmetu olimpiādēs, un mazu skolu grupā iekļautas vidusskolas, kurās vidusskolēnu skaits 10.-12. klasē nepārsniedz 100 skolēnu.

RTU IZV reitingā mazo skolu grupā šogad ieguvusi 121 balli, uzrādot ievērojami labākus rezultātus nekā tuvākās konkurentes. Otrajā vietā ar 31,57 ballēm ierindojas Rudzātu vidusskola, bet trešajā ar 29,56 ballēm – Jaunsilavas pamatskola.

Arī nacionālajā mērogā IZV novērtējums uzskatāms par ļoti augstu, jo IZV ir otrs augstākais sniegums valstī, vērtējot visas reitingu grupas kopā. Šogad, Ata Kronvalda fonda 30 gadu jubilejā, reitingā pirmoreiz izveidota jauna grupa, kurā iekļautas tikai valsts ģimnāzijas statusa skolas. Šajā grupā visvairāk ballu – 129,53 – ieguvusi Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, kas valsts ģimnāziju grupā saņems «Lielo Pūci». Otro vietu šajā grupā ar 58,25 ballēm ieņem Āgenskalna Valsts ģimnāzija, kurai seko Rīgas Valsts 2. ģimnāzija ar 54,95 ballēm.

Lielo skolu grupā ar 105,75 ballēm pirmajā vietā izvirzījusies Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, savukārt tai ar 67,53 ballēm seko Rīgas Klasiskā ģimnāzija un Rīgas Franču licejs ar 52,65 ballēm. Lielo skolu grupā ietilpst izglītības iestādes, kurās skolēnu skaits 10.-12. klasē ir vismaz 100.

Vērtējot skolu veikumu 2018./2019. mācību gadā, reitingā ir iekļautas 27 valsts ģimnāzijas, 74 «lielās» skolas un 144 «mazās» skolas.

Skolu reitings veidots, balstoties uz skolēnu rezultātiem valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu zinātniskajās konferencēs un citās valsts mēroga zinību sacensībās.

«Lielās Pūces» pasniegšanas ceremonija iecerēta augustā, kad vienlaikus tiks godināti arī skolotāji, kuri ieguldījuši visnozīmīgāko darbu talantīgo skolēnu attīstībā.

Reitinga mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi un iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.

Ata Kronvalda fonds nodarbojas ar Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšanu un viņu izglītības sekmēšanu.

Skolu reitinga rezultāti.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments