RTU Inženierzinātņu vidusskolā notiks Atvērto durvju diena

4. marts
.
.

Sestdien, 14. martā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolā (IZV), Kronvalda bulvārī 1 notiks Atvērto durvju diena un 6. atklātās inženierzinātņu olimpiādes uzvarētāju apbalvošana. Lai izzinātu iespējas mācīties RTU IZV, kas atzīta par labāko mazo skolu Latvijā un labāko pilsētu vidusskolu kategorijā, skolēni un viņu vecāki aicināti uz Atvērto durvju dienas pasākumiem plkst. 10.00 vai 13.00.

Plkst. 10.00 notiks atklātās inženierzinātņu olimpiādes uzvarētāju apbalvošana. Olimpiādē piedalās 9. klašu skolēni, balvā saņemot iespēju mācīties RTU IZV. Šogad olimpiādes pirmajā kārtā, kurā dalībniekiem neklātienē bija jāizpilda tests, piedalījās 400 skolēnu, bet dalībai otrajā, pareizi atbildot vismaz uz 35 jautājumiem, tika uzaicināti 93 skolēni no Rīgas, Ādažiem, Aizkraukles, Alūksnes, Preiļiem, Jūrmalas, Mārupes, Olaines, Siguldas, Saulkrastiem, Valmieras, Straupes, Rūjienas, Pūres, Gaujienas, Naukšēniem, Ludzas, Ķemeriem, Ķeguma, Jaunsilavas, Carnikavas un Babītes. Olimpiādes rezultāti tiks publicēti IZV mājaslapā izv.lv un dalībnieki saņems uzaicinājumu piedalīties apbalvošanas ceremonijā 14. martā. 

Līdztekus apbalvošanai olimpiādes uzvarētāji un Atvērto durvju dienas apmeklētāji tiks iepazīstināti ar jauno mācību programmu, pēc kuras 10. klases skolēni uzsāks mācības RTU IZV šajā rudenī. Programma veidota ar uzsvaru uz fizikas, ķīmijas un matemātikas padziļinātu apguvi. Tāpat skolēni un viņu vecāki varēs izzināt, kāda ir mācību un ārpusklases dzīve skolā – par iespējām mācīties, cieši sadarbojoties ar RTU pētniekiem, kā arī, izmantojot RTU materiāli tehnisko nodrošinājumu, spert pirmos soļus pētniecībā. Tāpat varēs uzzināt, kur dzīvot mācību laikā, ja skolēns nav no Rīgas, kā iesaistītes dažādos projektos, kultūras un sporta aktivitātes un daudz ko citu. 

Pēc tam Atvērto durvju dienas apmeklētāji iepazīsies ar skolu, apskatot mācību klases, radošo laboratoriju, fizikas un ķīmijas laboratorijas un virtuālās realitātes telpu. Apmeklētājiem būs iespēja aprunāties gan ar skolas pedagogiem, gan skolēniem. 

Plkst. 13.00 sāksies otra Atvērto durvju dienas tūre, kurā apmeklētāji varēs noklausīties prezentāciju par skolu, uzdot interesējošos jautājumus, kā arī iepazīties ar mācību telpām un laboratorijām. 

RTU IZV dibināta 2015. gadā, lai dotu iespēju talantīgiem jauniešiem padziļināti apgūt eksaktās zinātnes, tā nopietni sagatavojoties inženierzinātņu studijām. Īpaša uzmanība mācību procesā tiek veltīta skolēnu zinātniskajam darbam. Skola četrus gadus pēc kārtas atzīta par labāko Ata Kronvalda fonda veidotajā mazo skolu reitingā, bet divus gadus – par labāko vidusskolu pilsētu vidusskolu grupā pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem. Par skolēnu panākumiem starptautiskās mācību olimpiādēs skola augstu novērtētā arī A. Kronvalda fonda veidotajā Zvaigžņu reitingā. 

Vairāk par RTU IZV un iespējām tajā uzsākt mācības − skolas mājaslapā izv.lv 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

4. marts plkst. 10:59

Līdzīgi raksti

Ziņas

_