RTU Inženierzinātņu vidusskola – nemainīgi labākā Latvijā mazo skolu kategorijā

25. augusts, 2020
.
.
Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidents Egils Levits Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) pārstāvjiem svinīgā ceremonijā, kas 24. augustā notika Rīgas pilī, pasniedza Ata Kronvalda fonda apbalvojumu «Lielā Pūce» mazo skolu kategorijā. Apbalvojums tiek piešķirts par skolēnu sasniegumiem pilsētas un valsts olimpiādēs un tas skolas īpašumā būs jau piekto gadu pēc kārtas. Tāpat prezidents skolas pārstāvjiem pasniedza apliecinājumu par otro vietu fonda veidotajā Zvaigžņu reitingā – tajā iekļautas skolas, kuru skolēniem bijuši augstākie sniegumi starptautiskajās mācību olimpiādēs.

RTU IZV reitingā mazo skolu grupā, kur vidusskolēnu skaits 10.-12. klasē nepārsniedz 100 skolēnu, ieguvusi 126,25 balles, uzrādot ievērojami labākus rezultātus nekā tuvākās konkurentes šajā grupā. Arī nacionālajā mērogā RTU IZV novērtējums ir ļoti augsts, jo vien Rīgas Valsts 1. ģimnāzija saņēmusi nedaudz lielālu punktu skaitu – 127,99, kļūstot par visaugstāk novērtēto skolu ģimnāziju grupā. 

Zvaigžņu reitingā izvērtēts Latvijas skolēnu sniegums starptautiskajās olimpiādēs no 2019. gada 1. jūnija līdz 2020. gada 1. jūnijam. Šajā laikā RTU IZV skolēni ir saņēmuši atzinību 3. Eiropas fizikas olimpiādē, bronzas medaļu un atzinību starptautiskajā jauno zinātnieku konkursā «Genius Olympiad», atzinības 60. starptautiskajā matemātikas olimpiādē, kā arī bronzas godalgas 2. starptautiskajā ekonomikas olimpiādē un 31. starptautiskajā informātikas olimpiādē. 

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā tika sveikti vairāki pedagogi, skolu reitinga pirmo piecu vietu ieguvējas lielo skolu, mazo skolu un valsts ģimnāziju grupā, kā arī skolas – Zvaigžņu reitinga laureātes. 

A. Kronvalda fonds ir sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana. Fonds ik gadu veido reitingus, kuros analizēti Latvijas skolēnu sasniegumi mācību priekšmetu olimpiādēs Latvijas pilsētu, valsts un starptautiskajā mērogā, kā arī dalība zinātniskajās konferencēs un konkursos. Par izcilu darbu ar skolēniem fonds piešķir apbalvojumus arī pedagogiem. Apbalvojumu mērķis ir paaugstināt skolēnu mācību un zinātniski pētnieciskā darba prestižu, kā arī palielināt pedagogu un izglītības organizatoru ieinteresētību darbā ar skolēniem, kuriem ir radošas spējas un tieksme patstāvīgi apgūt zināšanas. Fonds apbalvojumus piešķir kopš 1989. gada. 

Ata Kronvalda fonda skolu reitingi

24.08.2020. Valsts prezidents Egils Levits piedalās ikgadējā Ata Kronvalda balvas, ceļojošās balvas “Lielā Pūce” un “Mazā Pūce”, kā arī Zvaigžņu reitinga balvu pasniegšanas ceremonijā

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

25. augusts, 2020 plkst. 9:41

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi