RTU Inženierzinātņu vidusskolā iezvanīts jaunais mācību gads

1. septembris, 2020
.
.
Foto: Elīna Karaseva, RTU

Doties jaunajā mācību gadā kā piedzīvojumā – to Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas skolēniem vēlēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, kura 1. septembrī bija ieradusies IZV sveikt skolas audzēkņus, sākoties 2020./2021. mācību gadam. 

Skolai šis ir īpašs pārmaiņu gads – pirmkārt, IZV 10. klase sāks īstenot jauno, uz kompetenču izglītību balstīto, programmu, un, otrkārt, skolai ir jauns direktors – Aleksandrs Vorobjovs, sacīja skolas dibinātāja un valdes locekle Solveiga Medne. Savukārt jaunais direktors IZV audzēkņiem vēlēja nesacensties un nesalīdzināt sevi ne ar vienu citu, vienīgi – ar sevi, jo viss darbs, ko audzēkņi ieguldīs, gūstot zināšanas, ir svarīgi tikai katram pašam, un tas ir ieguldījums katra paša izaugsmē. 

«Es parasti jauno mācību gadu uztveru kā piedzīvojumu,» IZV skolēniem sacīja izglītības un zinātnes ministre, aicinot arī viņus mesties gadskārtējā piedzīvojumā un atrast nezināmo un noslēpumaino – kā jau tas piedzīvojumos pierasts. «Novēlu jums būt blakus tiem, kuriem var uzticēties, kuri ar jums ir uz viena viļņa un kuri jūs saprot no pusvārda,» sacīja I. Šuplinska. 

Savukārt RTU rektors Leonīds Ribickis jau tradicionāli 10. klases skolēniem deva uzdevumu – mācīties tā, lai jau pēc desmit gadiem varētu iegūt doktora grādu. Viņaprāt, tas nebūs grūti izdarāms, jo IZV, izturējuši sīvu konkursu, mācās labākie no labākajiem – eksaktajās zinātnēs talantīgi skolēni, kuri savu nākotni saista ar inženierzinātnēm. «Visa RTU ir jūsu rīcībā,» sacīja rektors, aicinot 10. klases audzēkņus jau pirmajā gadā izvēlēties sev tuvu jomu, kurā iemēģināt roku pētniecībā, savam darbam izmantojot RTU laboratorijas un mācībspēku padomu. 

IZV 10. klasē konkursa kārtībā šogad uzņemti 24 talantīgi skolēni no visas Latvijas, viņu vidū – valsts olimpiāžu uzvarētāji un laureāti matemātikā, fizikā, ķīmijā, bioloģijā un pat franču valodā. Viņi IZV iestājušies, uzrādot labus rezultātus skolas rīkotajā Atklātajā inženierzinātņu olimpiādē, kā arī kārtojot iestājeksāmenu. 

Tā kā RTU IZV skolēni talantīgi ir ne tikai eksaktajās, bet arī citās zinātnēs un mūzikā, tad pirmajā skolas dienā viņi klātesošos priecēja gan ar kora dziesmām, gan mūzikas instrumentu spēli. Savukārt pēc svinīgās daļas IZV skolēnus uzrunāja skolas atbalstītāju pārstāvis, elektronikas un IT jomu uzņēmējs, A/S «SAF Tehnika» valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs, kurš ar praktiskiem piemēriem un pieredzes stāstiem iedvesmoja skolēnus sasniegumiem jaunajā studiju gadā.  

Šis RTU IZV ir jau sestais pirmais septembris – RTU Inženierzinātņu vidusskolu dibināja 2015. gadā, lai dotu iespēju īpaši talantīgiem jauniešiem no visas Latvijas sagatavoties inženierzinātņu studijām. Īsajā pastāvēšanas laikā skola uzrādījusi spožus rezultātus, piecus gadus pēc kārtas iegūstot pirmo vietu Ata Kronvalda fonda veidotajā labāko mazo skolu reitingā. IZV skolēni uzrādījuši izcilus rezultātus gan Latvijas līmeņa, gan starptautiskās olimpiādēs. 

Zinību diena RTU Inženierzinātņu vidusskolā

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. septembris, 2020 plkst. 16:34

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi

_