RTU Inženierzinātņu vidusskola atkārtoti atzīta par labāko mazo skolu reitingā

18. jūlijs, 2017
Foto – Leta

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) otro gadu pēc kārtas ieguvusi pirmo vietu Ata Kronvalda fonda veidotajā labāko mazo skolu reitingā un vēl uz gadu savā īpašumā paturēs ceļojošo balvu «Lielā Pūce», ko pasniedz labākajiem skolu kolektīviem par sasniegumiem skolēnu zinātniski pētnieciskajā darbībā, mācību priekšmetu olimpiādēs un radošajās skatēs.

RTU IZV reitingā mazo skolu grupā, kur vidusskolēnu skaits 10.-12. klasē nepārsniedz 100 skolēnu, šogad ieguvusi 74,78 balles, uzrādot ievērojami labākus rezultātus nekā tuvākās konkurentes minētajā grupā. Nākamā skola, kas reitingā ierindojas pēc IZV, ir saņēmusi par aptuveni 45 ballēm mazāku vērtējumu. Arī nacionālajā mērogā IZV novērtējums uzskatāms par ļoti augstu, jo IZV, kurā mācās 48 skolēni, ir otrs augstākais punktu skaits, vērtējot abas reitingu grupas kopā. Visvairāk ballu – 122,21 – ieguvusi vien Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, kura «Lielo pūci» saņems lielo skolu grupā, kurā skolēnu skaits 10.-12. klasē ir vismaz 100.

RTU IZV šogad saņēmusi arī vairāk ballu nekā pagājušajā gadā, kad skola pirmo reizi tika atzīta par labāko mazo skolu reitingā. Atkārtoti augstais novērtējums apliecina, ka izglītības kvalitāte IZV arvien tiek pilnveidota.

Vēl viens apliecinājums RTU IZV izglītības kvalitātei ir tās 11. klases skolnieka Vladislava Aščeulova izcīnītā bronzas medaļa 49. Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē, kas no 6. līdz 15. jūlijam notika Taizemes galvaspilsētā Bangkokā. Cīņa olimpiādē bija sīva – tajā piedalījās 75 valstu komandas ar kopumā 297 dalībniekiem. V. Aščeulovs startēja Latvijas komandas sastāvā kopā ar trim Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēniem. Bronzas medaļas izcīnīja arī divi no viņiem.

RTU Inženierzinātņu vidusskolu dibināja 2015. gadā, lai dotu iespēju īpaši talantīgiem jauniešiem no visas Latvijas sagatavoties inženierzinātņu studijām. 2015. gadā mācības IZV 10. klasē sāka 24 skolēni, un 2016. gadā tika uzņemti vēl 24 apdāvināti jaunieši no vairākiem Latvijas reģioniem. Nākamajā mācību gadā IZV būs nokomplektētas visas vidusskolas klases, jo šajā pavasarī IZV mācībām 10. klasē uzņēma 24 skolēnus. Nākamgad IZV būs pirmais 12. klases izlaidums.

Ceļojošās balvas «Lielā Pūce» mērķis ir paaugstināt skolēnu mācību un zinātniski pētnieciskā darba prestižu un palielināt pedagogu un izglītības organizatoru ieinteresētību darbā ar skolēniem, kuriem ir radošas spējas un tieksme patstāvīgi apgūt zināšanas. Balva pirmo reizi tika pasniegta 1988./1989. mācību gadā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

18. jūlijs, 2017 plkst. 11:26