RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāne prognozē ekonomikas attīstību

3. janvāris, 2023
.
.
.
Foto: ekrānuzņēmums

Ekonomikas transformācijai Latvijā jāattīsta un jāveicina ražošana, kas balstīta augstajās tehnoloģijās, «Delfi TV» raidījumā «Spried ar Delfi» norāda Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāne Elīna Gaile-Sarkane.

Viņa uzsver, ka inovāciju veicināšanai Latvijā jau daudz kas ir darīts, tomēr augsto tehnoloģiju attīstība tieši korelē ar virkni citiem jautājumiem, piemēram, par kvalificēta darbaspēka pieejamību, kas Latvijā ir ierobežots. Runājot par augstskolu spēju piesaistīt starptautiski konkurētspējīgus profesorus un speciālistus, kuri varētu nodrošināt jaunas zināšanas, E. Gaile-Sarkane atgādina par ilgstoši nepietiekamo finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei. 

Arī Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, kurš piedalījās «Delfi TV» raidījumā «Spried ar Delfi» kopā ar RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāni E. Gaili-Sarkani, aicina atcerēties, ka Latvijas ekonomikā galvenais resurss ir cilvēks, un, lai panāktu augstāku produktivitāti Latvijas tautsaimniecībā, ir nepieciešams vairot iedzīvotāju zināšanu līmeni. 

Raidījumā eksperti apspriež arī Latvijas ekonomikas attīstības tempa kritumu, augstu inflāciju, procentu likmju kāpumu, minimālās algas palielināšanu, enerģētikas un citu jomu izaicinājumus, ar ko Latvijas jaunajai valdībai un iedzīvotājiem jārēķinās 2023. gadā. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. janvāris, 2023 plkst. 15:38

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi