RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātei – 55

31. augusts, 2021
.
.
.

1. septembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF) svinēs 55. jubileju. Baltijā inovatīvākās fakultātes jubilejas pasākumi notiks visa studiju gada garumā. 

IEVF ir lielākā RTU fakultāte, kurā augstāko izglītību dažādos ekonomikas un uzņēmējdarbības virzienos iegūst vairāk nekā 4000 studentu. Jaunajā akadēmiskajā gadā studijas ekonomikas, uzņēmējdarbības, vadības, loģistikas, muitas, nodokļu, starptautisko ekonomisko sakaru, inovāciju, reģionālās attīstības un pilsētekonomikas, kvalitātes vadības, drošības inženierijas, finanšu, radošās industrijas, ražošanas vadības un nekustamā īpašuma pārvaldības jomā sāks vismaz 700 studentu. Līdz 10. septembrim vēl turpinās uzņemšana nepilna laika studijām (neklātienes un vakara studijām), līdz ar to kopējais pirmkursnieku skaits vēl mainīsies. 

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, fakultāte neplāno rīkot liela mēroga publiskus jubilejas pasākumus, taču dažādas aktivitātes ir iecerētas visa gada garumā – oktobrī tiks rīkota starptautiska zinātniskā konference SCEE’2021, maijā – IEVF 4. akadēmiskā konference, tiks izdota grāmata, organizēta fakultātes docētāju grāmatu izstāde, notiks pilnveides pasākumi akadēmiskajam personālam, kā arī foto izstāde un dažādi konkursi plašai auditorijai. 

Fakultāte arī aicina mācībspēkus un studentus ikvienu studiju, zinātnes, sadarbības ar industriju, sociālās un citas aktivitātes veltīt fakultātes jubilejai to īpaši uzsverot un iemūžinot vēsturiskās liecībās.

RTU IEVF, tolaik Inženierekonomikas fakultāte, savu darbību uzsāka 1966. gada 1. septembrī. Pirmsākumi meklējami vēl senāk – 1868. gadā, kad Rīgas Politehnikumā tika dibināta Komerczinību nodaļa. Kopš dibināšanas IEVF absolvējuši vairāk nekā 23,6 tūkst. absolventu – darba tirgū pieprasīti speciālisti, vadītāji un novatori. 

Fakultātei ir augsts starptautisks novērtējums, ko apliecina dažādi reitingi. Tā ir iekļauta prestižajā pasaules labāko biznesa skolu reitinga «Eduniversal Business Schools Ranking» četru palmu līgā, kas apzīmē īpaši augstu akadēmiskās institūcijas līmeni, izcilu kvalitāti un spēcīgu starptautisko ietekmi biznesa un vadības izglītībā. Izglītības starptautisko konkurētspēju un augsto darba devēju novērtējumu apliecina arī fakts, ka visas fakultātes piedāvātās maģistrantūras programmas ir iekļautas pasaules TOP, bet pati fakultāte atzīta par prestižāko biznesa izglītības iestādi Latvijā. Tā ieguvusi arī Baltijā inovatīvākās fakultātes vērtējumu. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

31. augusts, 2021 plkst. 9:30

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi