RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte sāk uzņemt studentus divās jaunās loģistikas programmās

2. janvāris, 2023

No šī gada studenti Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātē var iegūt pilna spektra augstāko izglītību loģistikā. Līdz ar jau esošo profesionālā bakalaura studiju programmu «Uzņēmējdarbības loģistika» fakultāte sāk realizēt divas jaunas studiju programmas – pirmā līmeņa profesionālo studiju programmu «Loģistika» un profesionālo maģistra studiju programmu «Loģistika un piegādes ķēdes drošība». Pieteikšanās jaunajām studiju programmām sākies 9. janvārī.

Vairāk informācijas par RTU ziemas uzņemšanu, kas ilgs no 9. janvāra līdz 3. februārim.

Jaunās loģistikas studiju programmas izstrādātas ciešā sadarbībā ar nozari, ņemot vērā tirgus pieprasījumu pēc augsta līmeņa speciālistiem ar profesionālo kompetenci loģistikas nozarē, un Ekonomikas ministrijas darba tirgus prognozes. Tās apliecina, ka arī nākotnē arvien palielināsies vajadzība pēc transporta un loģistikas nozares profesionāļiem.

Jaunās koledžas programmas «Loģistika» mērķis ir veidot studentu profesionālo kompetenci darbam loģistikas jomā, kā arī veidot pētniecības prasmes, lai sagatavotu speciālistus, kuri spēj nodrošināt loģistikas pamatprocesus, un veidot izpratni par loģistikas ietekmi uz vidi un atbildīgu saimniekošanu. Veidojot programmu, tika secināts, ka uzņēmumos trūkst praktiskas un ražošanā uzreiz pielietojamas spējas apguvušu profesionāļu. Vairāk informācijas par studiju programmu.

Savukārt maģistra programmas «Loģistika un piegādes ķēdes drošība» mērķis ir veidot studentu profesionālo kompetenci darbam loģistikas un piegādes ķēdes vadīšanas un tās drošības jomā,  kā arī attīstīt pētniecības prasmes, lai sagatavotu speciālistus, kuri spēj nodrošināt augstu kvalitāti visos piegādes ķēdes procesos, kā arī veidot izpratni par piegādes ķēdes ietekmi uz vidi un atbildīgu saimniekošanu. Vairāk informācijas par studiju programmu.

Ņemot vērā loģistikas jomas specifiku, daļa studiju kursu maģistra programmā notiks angļu valodā, lai pilnveidotu topošo speciālistu profesionālās terminoloģijas lietošanu, tādējādi sekmējot viņu iekļaušanos starpvalstu uzņēmējdarbības attīstībā un sadarbību ar citu valstu struktūrām, iestādēm, organizācijām un uzņēmumiem.

«Ir ieguldīts liels darbs, lai sadarbībā ar transporta un loģistikas nozarē iesaistītajiem uzņēmumiem un institūcijām, ārzemju universitātēm un viesprofesoriem, izveidotu secīgas, hierarhiskas, satura ziņā saskaņotas loģistikas izglītības studiju programmas,» norāda studiju programmu direktore, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru, transporta ekonomikas un loģistikas katedras vadītāja, Ingūna Jurgelāne-Kaldava. Programmas veidotas tā, lai absolventi varētu – uzreiz pēc studijām iekļauties darba tirgū vai turpināt studijas nākamajā līmenī.

Izvēloties papildināt zināšanas, koledžas studiju programmas absolventi varēs turpināt studijas bakalaura programmā «Uzņēmējdarbības loģistika» uzreiz trešajā kursā, savukārt pēc bakalaura programmas absolvēšanas maģistrantūrā būs jāmācās tikai viens gads.

Līdz ar jauno koledžas un maģistra studiju programmu realizāciju, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte kļūst par loģistikas izglītības izcilības centru Latvijā, kur var ne vien iegūt pilna spektra izglītību, bet arī to arvien papildināt tālākizglītības un profesionālās pilnveides kursos.

Inženierekonomikas un vadības fakultāte ir lielākā RTU fakultāte, kurā augstāko izglītību dažādās vadības, administrēšanas, ekonomikas, drošības, tehnoloģiju, sistēmu un nozaru pārvaldības jomās iegūst vairāk nekā 3500 studentu. Fakultātē īstenotās studiju programmas ir tieši orientētas uz Latvijas ilgtspējas mērķu sasniegšanu, tās veicina citās RTU fakultātes radīto inženierzinātņu izgudrojumu un inovāciju pilnvērtīgu komercializāciju, kas ir būtiski inovāciju, ražošanas un nozaru ekonomikas attīstībai Latvijā. Fakultāte ir iekļauta prestižajā pasaules labāko biznesa skolu reitinga «Eduniversal Business Schools Ranking» četru palmu līgā, kas apzīmē īpaši augstu akadēmiskās institūcijas līmeni, izcilu kvalitāti un spēcīgu starptautisko ietekmi biznesa un vadības izglītībā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. janvāris, 2023 plkst. 13:28