RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte – prestižākā biznesa izglītības iestāde Latvijā

7. decembris, 2020
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāne profesore Elīna Gaile-Sarkane

Pirmo reizi pasaules labāko biznesa skolu reitinga «Eduniversal» reputācijas vērtējumā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF) un Rīgas Biznesa skola (RBS) saņem augstāko novērtējumu Latvijā.

Vērtējumu veido 1000 pasaules labāko biznesa skolu dekāni, katrā valstī nosakot labāko un atpazīstamāko biznesa izglītības iestādi.

Šogad saņemtais augstais novērtējums reitingā ir apliecinājums pārdomātai RTU internacionalizācijas stratēģijai, izvēloties sadarboties ar atzītām pasaules universitātēm, veidot plašu partneraugstskolu tīklu pasaulē un iesaistīties starptautiskos augstākās izglītības konsorcijos. Piemēram, šoruden RTU saņēma uzaicinājumu pievienoties prestižajai starptautiskajai asociācijai «T.I.M.E.» (Top International Managers for Engineering), ko veido pasaules tehniskās augstskolas, kas ir ieinteresētas savstarpēji sadarboties, nodrošinot studentiem konkurētspējīgu inženierzinātņu izglītību. Savukārt vasarā RTU iesaistījās vienotas Eiropas tehnoloģijas universitātes veidošanā.

1000 pasaules labāko skolu dekānu viedokli pozitīvi ietekmē arī fakts, ka RTU uzlabo savu sniegumu dažādos starptautiskajos reitingos. Šogad RTU ir saņēmusi Latvijā augstāko novērtējumu starptautiskajā reitingā «QS World University Ranking 2021», iekļūstot 701.–750. vietā. RTU izvērtēta dažādos reitingos un ar dažādu metodoloģiju un atzīta par labāko universitāti Latvijā – to apliecina arī «U-Multirank» un «Times Higher Education Impact» reitings, kurā RTU ierindota starp 200 labākajām pasaules universitātēm. Arī «QS Stars» reitingā RTU ir novērtēta ar piecām zvaigznēm, kas ir augstākais vērtējums. RTU ir arī vienīgā no Latvijas augstskolām, kas iekļuvusi starp labākajām 40 augstskolām starptautiskā reitinga «World’s Universities with Real Impact» sadaļā, kur tiek vērtēta augstskolu kapacitāte uzņēmējspēju veicināšanā un uzņēmējdarbības vides attīstībā. RTU ierindojusies 36. vietā, un tas ir labākais rezultāts ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā.

«Eduniversal» reputācijas vērtējumā nozīmīga loma ir arī IEVF un RBS vadības un mācībspēku aktivitātei, veidojot plašu biznesa izglītības un inovāciju profesionāļu tīklu, iesaistoties nozares asociācijās, piedaloties zinātniskajās konferencēs, vērtējot un uzlabojot biznesa izglītības kvalitāti starptautiskajā līmenī, veidojot kopīgas studiju programmas.

RTU IEVF un RBS «Eduniversal» pasaules labāko biznesa skolu reitingā piekto gadu pēc kārtas iekļauta četru palmu līgā, kas apzīmē īpaši augstu akadēmisko līmeni, izcilu kvalitāti un spēcīgu starptautisko ietekmi biznesa un vadības izglītībā.

Starptautiskajā universitāšu un biznesa skolu reitingā «Eduniversal Business Schools Ranking» iekļautas 1000 pasaules labākās augstākās izglītības iestādes, kas nodrošina biznesa un vadības izglītību. Četru palmu līgā iekļautas 200 biznesa augstskolas ar teicamu vērtējumu un ievērojamu starptautisko ietekmi. Kopumā reitingu veido piecu palmu līga.

Reitingu veido Francijas reitingu aģentūra un konsultāciju kompānija «SMBG», kas specializējas augstākās izglītības un profesionālās orientācijas jautājumos. Ik gadu tā veido 1000 labāko universitāšu un biznesa skolu reitingu, kā arī reitingu, kurā ietilpst maģistrantūras un MBA programmas 50 dažādos specializācijas virzienos 154 valstīs. Reitinga mērķis ir izveidot labāko augstskolu sarakstu, kas palīdzētu studentiem izvēlēties piemērotākās universitātes un biznesa skolas Austrumāzijā, Austrumeiropā, Āfrikā, Centrālāzijā, Eirāzijā un Tuvajos Austrumos, Latīņamerikā, Okeānijā, Rietumeiropā un Ziemeļamerikā, balstoties uz atzītu izglītības ekspertu rekomendācijām. Būtisks reitinga mērķis ir arī studentu un akadēmiskā personāla mobilitātes veicināšana.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

7. decembris, 2020 plkst. 12:40