RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte – inovatīvākā fakultāte Baltijas jūras reģionā

27. oktobris, 2020
Foto: ekrānuzņēmums

Baltijas vadības attīstības asociācija piešķir balvu par novatorismu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātei, novērtējot īstenoto starpdisciplinaritātes pieeju uzņēmējdarbības izglītībā.

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātei (IEVF) balva piešķirta Baltijas vadības attīstības asociācijas (Baltic Management Development Association – BMDA) ikgadējā konferencē, kas pulcēja vairāk nekā 140 dalībniekus no 20 pasaules valstīm.

RTU IEVF nodrošina augstāko izglītību dažādos ekonomikas un uzņēmējdarbības virzienos, sagatavojot starptautiski atzītus speciālistus un uzņēmējus. Balva piešķirta par jaunu starpdisciplinaritātes pieeju uzņēmējdarbības izglītībā.

RTU radīta starpdisciplināra studiju un pētniecības vide, kurā studenti ne vien var iegūt plašas teorētiskās un praktiskās zināšanas, bet arī gūt pieredzi uzņēmējdarbības attīstībā, produktu izstrādē un prototipēšanā. Šīs prasmes ir darba tirgū augstu novērtētas un rada pievienoto vērtību izglītībai. Šāda pieeja arī palīdz attīstīt sadarbību studentu vidū, trenē kritisko domāšanu un zināšanu saglabāšanu. Lai attīstītu inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas, RTU piedāvā apmācības moduļus, programmas un atbalsta instrumentus, rosinot studentus caur darīšanu iegūt uzņēmējdarbībai nepieciešamās kompetences. Visiem inženierzinātņu studentiem tiek nodrošinātas uzņēmējdarbības apmācības.

Par nozīmīgu inovāciju ekosistēmas dalībnieku ir kļuvusi RTU Dizaina fabrika – inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu Baltijas valstīs, augsti kvalificētu ekspertu komandu un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus un inženiertehniskus risinājumus. RTU IEVF ciešā sadarbībā ar Dizaina fabriku izveidota studentu radošā laboratorija. Tās aprīkojums ļauj studentiem savu ideju pārvērst produkta prototipā vai radīt prototipa sagataves vai arī to sākotnējo variantu, ko pēcāk turpināt attīstīt RTU Dizaina fabrikā.
RTU aktīvi īsteno vērienīgu programmu «Inovāciju granti studentiem» – novatorisku aktivitāšu kopumu studentiem, industrijai un zinātniekiem, kas veicina savstarpēju sadarbību un zināšanu ietilpīgu biznesa ideju izstrādi un attīstību. Programmā var iesaistīties visu studiju programmu un līmeņu studenti, sadarboties savā starpā, kā arī ar zinātniekiem un industriju, saņemt mentoringu, apmācības, stipendijas un grantus uzņēmējdarbības attīstībai.

RTU IEVF ir pārstāvēta pasaules lielākajos inovāciju un tehnoloģiju tīklos, tā piedalās dažādu profesionālo asociāciju darbā. Fakultāte ir arī BMDA dalībniece. Asociācija dibināta 2002. gadā pēc vairāku Baltijas universitāšu, biznesa skolu, profesoru un biznesa profesionāļu ierosinājuma izveidot reģionālu vadības attīstības tīklu. Šobrīd asociācija apvieno 70 dalībniekus no 25 pasaules valstīm, veidojot virtuālu tiltu starp Austrumu un Rietumu vadības skolām, nodrošinot iespēju partneriem dalīties pieredzē un pārņemt labāko praksi.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. oktobris, 2020 plkst. 13:50