Divi RTU institūti piedalās izstādē «Tech Industry 2019»

28. novembris, 2019
Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētnieki izstādē informē par intelektuālajiem vadības algoritmiem, kas siltumnīcu augu apgaismojuma sistēmām ļauj ietaupīt elektroenerģiju līdz pat 30%

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Materiālu un konstrukciju institūta (MKI) un Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta (IEEI) pētnieki piedalās izstādē «Tech Industry 2019», kur iepazīstina ar saviem jaunākajiem pētījumiem. Izstāde no 28. līdz 30. novembrim norisinās starptautiskā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8.

MKI pētnieki izstādē prezentē nākotnes materiālu – termoplastu hibrīdkompozītu, kas aizstās tērauda sakausējumu un vienlaikus saglabās ražošanas ātruma priekšrocības. Institūta pētnieki strādā, lai pavediens būtu vairākkārt izturīgāks un stingāks par standarta 3D printera ABS pavedienu.

IEEI pētnieki iepazīstina ar jauniem viedo apgaismojumu sistēmu risinājumiem, kas spēj noteikt satiksmes dalībnieku klātbūtni, kustības virzienu un aptuveno ātrumu 120 m plašā darbības rādiusā un vienlaikus ir pielāgoti šaurai ielai. Ar pētnieku izstrādāto adaptīvo algoritmu varēs dinamiski mainīt LED gaismekļa gaismas intensitātes robežas, ļaujot vienlaikus ietaupīt elektroenerģiju un nodrošināt augstu apgaismošanas kvalitāti.

Šī paša institūta pārstāvji izstādes apmeklētājiem stāsta arī par institūta pētnieku izstrādātajiem intelektuālajiem vadības algoritmiem, kas siltumnīcu augu apgaismojuma sistēmām ļauj ietaupīt elektroenerģiju līdz pat 30%.

Izstādes «Tech Industry 2019» divās hallēs piedalās vairāk nekā 270 uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Polijas, Čehijas, Itālijas, Francijas, Austrijas, Slovēnijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Ungārijas, Ķīnas, Taivānas un citām valstīm. Izstādē būs arī Latvijas, Lietuvas, Itālijas un Baltkrievijas nacionālie kopstendi, kuros varēs iepazīties ar šo valstu ražotāju piedāvājumu.

Plašāka informācija

RTU Sabiedrisko attiecību departaments