RTU Iezvanīšanas svētki jaunajiem studentiem iezvana jauno studiju gadu

14. septembris, 2020
.
.
Foto – Vitālijs Vinogradovs, RTU

«Jūs esat tie labākie, kuri izvēlējušies studijas pie mums,» tā, jaunos studentus uzrunājot, sacīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis tradicionālajos RTU Iezvanīšanas svētkos, kas ievada jauno akadēmisko gadu. RTU tas šogad sākās 14. septembrī, jo koronavīrusa ierobežojumu dēļ iepriekšējais studiju gads beidzās tikai 14. augustā. 

Šogad RTU studijas sāk aptuveni 4500 pirmkursnieku. Iezvanīšanas svētki ir domāti tieši viņiem, dodot iespēju viņiem iepazīties ar universitātes un savas fakultātes vadību, pirmo reizi satikt jaunos kursabiedrus, iegūt vērtīgu informāciju par studiju un ārpusstudiju aktivitātēm. 

RTU rektors jaunajiem studentiem vēlēja nebaidīties no šķietami sarežģītiem studiju priekšmetiem, jo zināšanas, ko tajos iegūs, būs noderīgas visu mūžu. Savukārt RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna studentus aicināja studiju laikā sevi pārbaudīt zinātniskajā pētniecībā, jo viņu mācībspēki ir «ne tikai skolotāji, bet arī zinātnieki», tāpēc prorektors ieteica izmantot iespēju no viņiem mācīties un, iespējams, pēc maģistrantūras pabeigšanas iestāties doktorantūrā un nākotnē kļūt par zinātniekiem un RTU mācībspēkiem.  

«Es atminos, kā pirms trim gadiem es stāvēju jūsu vietā kā mazs un sabijies cālēns un nezināju, ko šī vieta sniegs, un nezināju, ko sagaidīt. Atskatoties uz šo visu, varu droši teikt, ka šie ir bijuši labākie gadi manā dzīvē, līdz ar to – izbaudiet visu, ko jums RTU var sniegt!» jaunajiem studentiem novēlēja RTU Studentu parlamenta prezidente Lāsma Reisa, aicinot studentus aktīvi iesaistīties arī studentu dzīvē. Savukārt rektors jaunajiem studentiem vēlēja RTU atrast labus draugus, ar kuriem draudzību saglabāt visa mūža garumā. 

RTU ir Latvijā vienīgā daudznozaru tehnoloģiju universitāte. Tās deviņās fakultātēs iespējams iegūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs. 

RTU Iezvanīšanas svētki 2020

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

14. septembris, 2020 plkst. 17:48

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi