RTU ierindota starp labākajām universitātēm dabaszinātnēs

8. novembris, 2018
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) iekļauta jaunā «The Times Higher Education» izstrādātā reitingā, kurā izvērtēts universitāšu sniegums dabaszinātnēs. 

«RTU ierindota starp labākajām universitātēm dabaszinātņu jomā, pateicoties RTU pasaules līmeņa zinātniskajai sadarbībai ar Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN) un sasniegumiem tādās zinātnes jomās kā materiālzinātne, ķīmija, kompozītmateriāli un citās,» uzver RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins.

Reitingā izvērtēts universitāšu sniegums dabaszinātņu jomā piecos kritērijos: sadarbība ar industriju, pētniecība, internacionalizācija, studijas un citējamība. Dabaszinātņu nozares reitingā pavisam iekļautas 963 universitātes. Bez RTU no Latvijas reitingā iekļauta arī Latvijas Universitāte, kura tāpat kā RTU ieņem 801+ vietu. 

RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē piedāvā bakalaura, maģistra un doktora studiju programmas, kas saistītas ar ķīmiju, ķīmijas tehnoloģijām un materiālzinātni. Šajā fakultātē norisinās arī aktīva zinātniskā darbība, tiek veikti augstvērtīgi pētījumi, kas izpelnījušies ievērību gan Latvijā, gan starptautiski. 

Universitāšu sadarbība ar industriju reitingā vērtēta pēc tā, cik lielus ienākumus augstskola ir guvusi no zināšanu pārneses. Pētniecības kritērijā tiek ņemti vērā reputācijas aptaujas rezultāti, universitāšu ienākumi no pētniecības un tās produktivitāte. Internacionalizācijas kritērijā tiek vērtēts ārzemju studentu un mācībspēku skaita īpatsvars, kā arī starptautiskā sadarbība pētniecībā pēc zinātnisko publikāciju citējamības rādītājiem. Sniegumu studijās vērtē pēc reputācijas aptaujas rezultātiem, studentu un mācībspēku skaita savstarpējās attiecības, mācībspēku ar doktora grādu īpatsvaru, kā arī citiem rādītājiem. Savukārt citējamība jeb pētniecības ietekme atklāj universitāšu lomu jaunu zināšanu un ideju radīšanā un izplatīšanā.

Dabaszinātņu nozares reitingā pirmo trijnieku ieņem ASV universitātes – pirmajā vietā ierindojas Prinstonas Universitāte, otrajā – Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, bet trešajā – Stenforda Universitāte. 

«The Times Higher Education» Dabaszinātņu, Dzīvības zinātņu, Psiholoģijas un Veselības nozaru reitingi tika publiskoti 7. novembrī. 

«The Times Higher Education» Dabaszinātņu nozares reitings
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

8. novembris, 2018 plkst. 13:23

Līdzīgi raksti

Ziņas

_