RTU iepazīstinās ar atbalsta instrumentiem pārtikas inovāciju veicināšanai

26. novembris, 2019
.
.
.
Foto: EIT Food

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika 27. novembrī aicina interesentus uz «EIT Food Awareness Day 2019», lai iepazīstinātu ar atbalsta instrumentiem un mehānismiem, kas pieejami inovāciju radīšanai pārtikas industrijā, sākot no lauksaimniecības un ražošanas līdz pat piegādei un klientu apkalpošanai. 

Pasākumā būs iespējams iegūt informāciju par Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Food» uzņēmējdarbības atbalsta, izglītības un mobilitātes aktivitātēm, pētniecības un inovāciju projektu uzsaukumiem, kā arī par iespējām, ko uzņēmējdarbības izaugsmei paver sadarbība ar zinātniekiem. 

«EIT Food» ir EIT zināšanu un inovāciju kopiena, kurai RTU pievienojās 2019. gadā, iegūstot tiesības Latvijā veidot inovāciju un koprades kontaktpunktu jeb HUB. Veidojot ciešas saites starp patērētājiem, uzņēmumiem, jaunuzņēmumiem, pētniekiem un studentiem no visas Eiropas, «EIT Food» atbalsta inovācijas un ilgtspējīgas ekonomikas iniciatīvas, kas vairo piekļuvi kvalitatīvai pārtikai, uzlabo vidi un veselību, kā arī rada jaunas darbavietas un palielina Eiropas konkurētspēju. Kopienas programmas un aktivitātes vērstas uz atbalstu jaunu ideju komercializācijai, nodrošinot apmācības, mentoringu, agrīnu inkubāciju, akcelerāciju, palīdzību prototipēšanā. Būtiska ir arī industrijas, jaunuzņēmumu un zinātnieku sadarbības stiprināšana 

Latvijā «EIT Food» programmas organizē RTU Dizaina fabrikas «EIT Food HUB Latvia» sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Pārtikas un veterināro dienestu un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu BIOR. Jau īstenotas vairākas aktivitātes, tajā skaitā pirmais jaunu ideju/jaunuzņēmumu konkurss «Inovāciju balva», uzvarētājiem grantos piešķirot 15 tūkstošus eiro. 

«EIT Food Awareness Day 2019» notiks starptautiskajā konferencē «How to: think», kurā interesenti varēs apgūt jaunas metodes, kā risināt problēmas un radīt inovācijām un starpdisciplinārai sadarbībai atvērtu vidi Latvijā. Konference notiks 27. novembrī plkst. 9.00 RISEBA Arhitektūras un mediju centrā «H206», Durbes ielā 4, Rīgā. Dalībai konferencē jāreģistrējas

Kopš 2016. gada RTU ir pievienojusies trīs EIT zināšanu un inovāciju kopienām – «EIT Climate-KIC», «EIT Food» un «EIT RawMaterials», veicinot klimata, pārtikas un izejmateriālu jomas inovācijas. RTU Dizaina fabrika ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, kvalificētu ekspertu komandu un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. novembris, 2019 plkst. 10:33

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi