RTU iepazīstina ar elektroenerģijas mērītāja prototipu izmantošanai dinamiskā robotizētā industrijā

30. novembris, 2017

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) starptautiskajā izstādē «Tech Industry 2017» demonstrēs ātrdarbīgu elektroenerģijas mērītāju – dinamiskas elektroenerģijas patēriņa uzraudzības un datu ieguves sistēmas prototipu, kas paredzēts izmantošanai dinamiskā robotizētā industrijā, piemēram, autoražotājā «Daimler AG» un citur.

Dinamiskas elektroenerģijas patēriņa uzraudzības un datu ieguves sistēmas (DEPUIS) prototipu izstrādājuši RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētnieki. Sistēma būs lietojama gan maiņstrāvas, gan līdzstrāvas tīklos. DEPUIS sistēmu var lietot elektroenerģijas plūsmas monitoringam (ražošanas ēkās u.c. elektroenerģiju ražojošās vai patērējošās sistēmās), energopārvaldības sistēmās, energoaudita veikšanai. Pievienojot papildu sensorus, to var izmantot arī terciālajā sektorā, viedās pilsētvides tehnoloģiju pielietojumos, lai veiktu decentralizētas elektroenerģijas plūsmas monitoringu. Tā varētu būt noderīga arī rūpnīcu projektētājiem, ražošanas sistēmu integratoriem un procesa tehnologiem.

Prototips tapis valsts pētījumu programmā «Energoefektīvi un oglekļa mazietilpīgi risinājumi drošai, ilgtspējīgai un klimata mainību mazinošai elektroapgādei» (LATENERGI). Pētnieku darbs pie inovatīvās sistēmas turpinās, un tā ir saņēmusi atbalstu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētajā programmā «Atbalsts pētniecības rezultātu komercializācijai», kas ļaus to izveidot kā tirgus produktu komerciālai ražošanai.

Savukārt RTU EEF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts izstādē informēs par pakalpojumiem saistībā ar biokurināmā un katlu testēšanu. Būs iespēja arī ielūkoties pavisam ikdienišķā situācijā – noteikt enerģijas patēriņu tējkannai, tajā uzvārot ūdeni, un tās ietekmi uz vidi. Izstādē piedalīsies arī RTU Dizaina fabrika.

Starptautiskā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas, ražošanas materiālu, instrumentu un jauno tehnoloģiju izstāde «Tech Industry 2017» notiks Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā no 30. novembra līdz 2. decembrim. Izstāde ir gada nozīmīgākais un lielākais rūpnieciskās ražošanas projekts Baltijas reģionā. Tajā piedalīsies vairāk nekā 270 uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Polijas, Itālijas, Austrijas, Slovēnijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Ungārijas, Taivānas un citām valstīm. Izstādē būs Latvijas, Lietuvas, Vācijas, Itālijas, Baltkrievijas nacionālie kopstendi, kuros varēs iepazīties ar šo valstu ražotāju piedāvājumiem.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

30. novembris, 2017 plkst. 8:52