RTU iemūrē laika kapsulu Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes jaunās ēkas pamatos

21. aprīlis, 2020
.
.
.
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns Agris Ņikitenko ar laika kapsulu, kurā ievietoti vēstījumi nākamajām paaudzēm, kā arī fakultātes zinātnisko darbību vistrāpīgāk raksturojošais priekšmets — robots gudrības simbola pūcītes veidolā. Foto - Jānis Saliņš

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) šodien, 21. aprīlī, iemūrēja laika kapsulu Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) jaunās ēkas pamatos. Ēka tiek būvēta RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Zunda krastmalā 10. Šis ir ilgi gaidīts vēsturisks mirklis, jo DITF pēc ēkas uzbūvēšanas beidzot pievienosies sešām RTU inženierzinātņu fakultātēm, kas jau ir izvietotas Ķīpsalā.

Patlaban DITF mācību korpusi atrodas netālu no Ķīpsalas, Sētas un Daugavgrīvas ielā, taču pirmoreiz fakultātes vēsturē tai būvē jaunu, īpaši DITF vajadzībām piemērotu ēku. Tajā būs ne tikai auditoriju telpas un laboratorijas, kur strādāt studentiem un zinātniekiem, bet arī koplietošanas auditoriju centrs, kur notiks lekcijas, konferences un citi pasākumi, kas pulcēs lielu dalībnieku skaitu.

«Fakultātei būs tās darbībai piemērotas modernas telpas, un, kas simboliski, iecerēts, ka jaunā ēka durvis vērs nākamgad, kad mūsu fakultāte svinēs 60. jubileju,» saka DITF dekāns profesors Agris Ņikitenko, akcentējot, ka DITF ir Latvijā vadošā tādās pētījumu jomās kā mākslīgais intelekts, robotika, mašīnmācīšanās un programmatūras izstrādes un projektēšanas tehnoloģija.

Savukārt RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis uzsver, ka patlaban pasaulē notiek būtiskas epidemioloģiskās un klimata krīzes, un cilvēki augstu novērtē informācijas tehnoloģijas attīstību un pielietojamību visās tautsaimniecības nozarēs, tāpēc «digitālās transformācijas gals nav redzams». 

Fakultātes ēkas pamatos tika iemūrēta laika kapsula, kurā ievietoti RTU rektora un četru fakultātes dekānu – tagadējā un trīs bijušo – Jāņa Oša, Ulda Sukovska un Jāņa Grundspeņķa – vēstījumi nākamajām paaudzēm, kā arī fakultātes zinātnisko darbību vistrāpīgāk raksturojošais priekšmets – robots gudrības simbola pūcītes veidolā. 

Fakultātes jaunā ēka top, izmantojot ERAF un Eiropas Padomes attīstības bankas finansējumu, un to būvē SIA «Skonto Būve». «Šajā izaicinošajā laikā būvnieki līdzīgi kā mediķi, farmaceiti, pārdevēji un daudzu citu profesiju pārstāvji turpina atbildīgi pildīt savus darba pienākumus. Tāpēc pareizā izvēle starp būvēt vai nebūvēt noved pie iespējas šodien iemūrēt laika kapsulu RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes jaunās ēkas pamatos. Mans vēlējums fakultātei ir būt kā bākai jaunu tehnoloģiju zinātnieku piesaistē!» saka «Skonto Būve» valdes loceklis Juris Pētersons.  

RTU ir pati pirmā Latvijas augstskola, kas savu studentu pilsētiņu Ķīpsalā sāka būvēt jau 1965. gadā. RTU aug par Baltijā lielāko un modernāko inženierzinātņu centru, tāpēc aug arī universitātes studentu pilsētiņa. Fakultātes tiek renovētas, kā arī būvētas no jauna. Patlaban Ķīpsalā atrodas sešu inženierzinātņu fakultāšu ēkas, moderna Laboratoriju māja un Zinātniskās bibliotēkas jaunā ēka — Studentu māja, kā arī studentu dienesta viesnīcas un peldbaseins. 

Projekts «Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu un viedo tehnoloģiju centra infrastruktūras attīstība Viedās specializācijas jomās» (Vienošanās Nr. 1.1.1.4/17/I/004).

Projekts «Rīgas Tehniskās universitātes infrastruktūras attīstība STEM studiju programmu modernizēšanai» (Vienošanās Nr. 8.1.1.0/17/I/002).

RTU iemūrē laika kapsulu Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes jaunās ēkas pamatos

 

 

Laika kapsulas iemūrēšana Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes jaunās ēkas pamatos

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

21. aprīlis, 2020 plkst. 14:12

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi