RTU iekļauta QS reitinga TOP 500 inženierzinātnēs un tehnoloģijās

6. marts, 2020
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) atzīta par vienu no 500 labākajām pasaules augstskolām inženierzinātnēs un tehnoloģijās «QS World University Rankings by Subject 2020», kļūstot par vienīgo Latvijas augstskolu, kas iekļauta starp līderiem kādā no piecām nozarēm. 

Augstskolu sniegums vērtēts piecās nozarēs – inženierzinātnēs un tehnoloģijās, mākslas un humanitārajās zinātnēs, dzīvības zinātnēs un medicīnā, dabas zinātnēs, kā arī sociālajās un vadības zinātnēs. RTU reitingā ieguvusi 59,9 no 100 iespējamajiem punktiem, līdz ar Tallinas Tehnoloģiju universitāti iekļūstot reitinga 451.-500. augstskolu grupā inženierzinātņu un tehnoloģiju nozarē. Pavisam reitingā izvērtētas 1369 augstākās izglītības iestādes no 158 valstīm.

«RTU kā tehnoloģiju universitātei ir ļoti svarīgi, ka augstu novērtēti mūsu sasniegumi tieši inženierzinātnēs un tehnoloģijās. Esam vienādās pozīcijās ar Tallinas Tehnoloģiju universitāti, kuras finansējums ir vismaz divas reizes lielāks. Neviena cita Latvijas universitāte nav iekļuvusi starp savas nozares līderiem pasaulē,» saka RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins.

Augstskolas reitingā izvērtētas pēc to akadēmiskās reputācijas, reputācijas darba devēju vidū, citējamības un Hirša indeksa. Akadēmiskās un darba devēju reputācijas novērtējums gūts, balstoties plašās starptautiskajās aptaujās, citējamība vērtēta pēc vidējā publikāciju skaita, kas atklāj universitātēs veiktās pētniecības ietekmi un kvalitāti, savukārt Hirša indekss aplūko zinātniskās institūcijas visvairāk citētās publikācijas un pārējo publikāciju citējamības rādītājus, tādējādi analizējot augstskolas zinātnieku produktivitāti un ietekmi. RTU labākās pozīcijas ir starptautiskā akadēmiskā reputācija un Latvijas darba devēju atzinība. 

Reitinga pirmajā vietā inženierzinātņu un tehnoloģiju jomā ir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, otrajā – Stenfordas Universitāte (abas no ASV), bet trešajā − Kembridžas Universitāte no Apvienotās Karalistes. 

QS World University Rankings by Subject

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

6. marts, 2020 plkst. 10:21

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi