RTU iedvesmos Vidzemes novatorus idejas pārvērst inovatīvā uzņēmējdarbībā

18. februāris, 2022
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra eksperti Vidzemes inovāciju nedēļā tiešsaistes pasākumos 21. un 24. februārī informēs interesentus par atbalstu inovāciju radīšanā un uzņēmējdarbības attīstībā, iedvesmos ar pieredzes stāstiem un praktiskiem paņēmieniem inovatīvu ideju radīšanai. Eksperti arī piedalīsies rūpnieciskajai simbiozei veltītā seminārā.

21. februārī plkst. 16.00–18.00 tiešsaistē norisināsies RTU Zinātnes un inovāciju centra rīkotais pasākums «Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta atbalsts inovāciju ekosistēmas attīstīšanā Latvijā», kura apmeklētājiem būs iespēja detalizēti uzzināt, kā iesaistīšanās Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) programmās un aktivitātēs var sekmēt biznesa izaugsmi un veicināt inovatīvu un ilgtspējīgu produktu un procesu radīšanu.

Pasākumā būs pārstāvētas četras zināšanu un inovāciju kopienas – «EIT Climate-KIC Hub Latvia», «EIT Food Hub Latvia», «EIT RawMaterials Baltic Hub», «EIT Urban Mobility RIS Hub Latvia», kas atbalsta inovāciju veidošanos klimata tehnoloģiju, pārtikas, materiālu un mobilitātes jomās. Latvijas kontaktpunktu projektu vadītāji pastāstīs par aktuālajiem uzsaukumiem EIT programmās, šogad gaidāmajām aktivitātēm un atskatīsies uz līdzšinējo sadarbību ar valsts, pašvaldības un zinātniskajām institūcijām, kā arī dažādu nozaru industrijas pārstāvjiem. Praktiskā pieredzē par veiksmīgu EIT atbalsta instrumentu izmantošanu dalīsies vairāki jaunuzņēmumi. Pārtikas tehnoloģiju uzņēmuma «Fermentful» pazīstamākais produkts ir kefīra alternatīva no zaļajiem griķiem, «Smart Components» izstrādā piedevas un modifikatorus epoksīda sveķiem un polimēriem, lai uzlabotu galaprodukta īpašības. Savukārt «Carbon Capture Fund» piedāvā blokķēdes tehnoloģijā balstītu risinājumu oglekļa dioksīda uztveršanai un apmežošanas veicināšanai.

Pasākums ir bez maksas, tam nepieciešams reģistrēties iepriekš.

Vairāk informācijas.

24. februārī plkst. 10.00 tiešsaistē Vidzemes Inovāciju nedēļas mājaslapā varēs vērot RTU Cēsu studiju un zinātnes centra rīkoto «Digitālo branču». Tajā RTU Zinātnes un inovāciju centra īstenotās programmas «Demola Latvia» koordinatore Līva Stūrmane iepazīstinās ar tās lomu inovāciju un starpdisciplināras sadarbības veicināšanā, bet ideju vadības pētniece Elīna Miķelsone dalīsies ar paņēmieniem inovatīvu ideju radīšanai.

Vairāk informācijas.

24. februārī no plkst. 14.00 RTU Zinātnes un inovāciju centra Inovāciju ekosistēmu attīstības nodaļas vadītāja Alise Pizika piedalīsies seminārā «Rūpnieciskā simbioze industrijas sadarbības stiprināšanai», kurā tiks spriests par industriālo simbiozi kā nozīmīgu aprites ekonomikas elementu. Semināra laikā interesenti tiks iepazīstināti ar topošo rūpniecisko atkritumu simbiozes platformu, kuru LIFE projektā «Waste to Resources Latvia – Boosting Regional Sustainability and Circularity» veido «Cleantech Latvia» sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Cēsu pašvaldību un «ZAAO».

Vairāk informācijas.

Ceturto Vidzemes inovāciju nedēļu rīko Vidzemes plānošanas reģions, tā norisināsies no 21. februāra līdz 25. februārim. Pilna pasākumu programma.

RTU Zinātnes un inovāciju centrs nodrošina augsti kvalificētu ekspertu komandu un izcilu tehnisko nodrošinājumu, lai atbalstītu studentus, pētniekus un uzņēmumus inovāciju un augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu radīšanā.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. februāris, 2022 plkst. 11:49

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi