RTU enerģētikas un elektrotehnikas studiju programmas iegūst akreditāciju uz sešiem gadiem

21. oktobris, 2022
Foto: Pixabay.com

Sekmīgi akreditācijas process ir noslēdzies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes (EVIF) īstenotajam studiju virzienam «Enerģētika, elektrotehnika un elektrotehnoloģijas», un šajā virzienā īstenotās bakalaura, maģistra un doktora studiju programmas ir ieguvušas akreditāciju līdz 2028. gada 15. septembrim.

Minētajā virzienā ietilpstošās studiju programmas «Adaptronika», «Elektrotehnoloģiju datorvadība», «Viedā elektroenerģētika» un «Enerģētika un elektrotehnika» augstu novērtēja starptautiska ekspertu grupa, un tas ir apliecinājums programmu konkurētspējai vietējā un starptautiskajā mērogā, jo vairums no programmām tiek piedāvātas arī angļu valodā.

«RTU elektroenerģētikas studiju programmās studentu skaits ir augsts, tomēr, lai gan universitāte sagatavo būtisku speciālistu skaitu, elektroenerģētikas nozare vēlas vēl vairāk speciālistu. Pilnīgi droši var apgalvot, ka darba elektroenerģētikas inženieriem nepietrūks nekad. Enerģētika ir laba izvēle ikvienam jaunietim, kuru vilina tādas jomas kā automatizācija un informācijas tehnoloģijas, jo, salīdzinot ar lielāko daļu rūpniecības un infrastruktūras nozaru, elektroenerģētikas nozare ierindojas starp informācijas tehnoloģiju pionieriem,» saka Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs asociācijas valdes priekšsēdētājs un AS «Sadales tīkls» valdes loceklis Jānis Kirkovalds.

Profesionālās maģistra studiju programmas «Adaptronika» un «Viedā elektroenerģētika» ir veidotas, piemērojoties mūsdienu realitātei un profesionālo kvalifikāciju izvirzītajām prasībām. Tās ir izstrādātas, licencētas un aprobētas Eiropas Sociālā fonda projektā «Rīgas Tehniskās universitātes studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošanas stiprināšana».

Apgūstot «Adaptroniku», studenti iegūst nepieciešamās zināšanas dažādu adaptīvo sistēmu projektēšanā, īstenošanā, pilnveidošanā, ekspluatēšanā un vadībā, kā arī veido pamatu turpmākajām studijām doktora līmenī. Savukārt «Viedā elektroenerģētika» orientēta uz elektroenerģētisko sistēmu un tīklu, kā arī energosaimniecības nodrošināšanu ar speciālistiem. Progammas absolventi spēj identificēt enerģētikas nozares vajadzības un pielietot viedās tehnoloģijas taupīgai un efektīvai elektroenerģijas izmantošanai, integrējot studijās iegūtās zināšanas mūsdienu elektroenerģētisko sistēmu jomā.

«Elektrotehnoloģiju datorvadības» studijas sniedz zināšanas par elektrisko tehnoloģiju darbības teorētiskajiem un praktiskajiem aspektiem, energoelektronikas iekārtu projektēšanu, automatizāciju un to sistēmu praktisko izveidi, izmantojot mikroprocesoru tehniku.

Informācija par studiju programmām.

Studiju programmas «Adaptronika» un «Viedā elektroenerģētika» izstrādātas, licencētas, aprobētas un novērtētas Eiropas Sociālā fonda projektā Nr. 8.2.1.0/18/A/013 «Rīgas Tehniskās universitātes studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošanas stiprināšana».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

21. oktobris, 2022 plkst. 13:15