RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātei – 50

20. oktobris, 2016
.
.

Sestdien, 22. oktobrī, ar oficiālu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) renovētās ēkas atklāšanu Rīgā, Āzenes ielā 12, fakultāte svinēs 50 gadu pastāvēšanas jubileju. Svinīgajā atklāšanā piedalīsies RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, fakultātes vadība, fizikas skolotāji, kā arī skolēni, kuri interesējas par studijām ETF.

Jubilejas gadā ETF aktivizē sadarbību ar Latvijas fizikas, informātikas un interešu izglītības pedagogiem, tādēļ viņi ir aicināti arī uz jubilejas pasākumu. Plkst. 11.15 notiks un ETF mācībspēku un skolu pedagogu atklātā diskusija par mūsdienīgām studiju iespējām, nākotnes specialitātēm un konkrētām skolēnu zināšanām un prasmēm, kas ir nepieciešamas, lai studētu ETF.

Plkst. 12.45, piedaloties RTU rektoram, svinīgi tiks atklāta renovētā fakultātes ēka – pirmā, kas 1968. gadā tika uzbūvēta RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņā. Pedagogiem un citiem interesentiem būs iespēja doties ekskursijā uz Antenu laboratoriju, Šķiedru optikas laboratoriju, Latvijas Elektronikas iekārtu testēšanas centru, kas atrodas ETF ēkā, kā arī nedaudz iepazīties ar fakultātes vēsturi. Vienlaikus ar fakultātes atklāšanu citā RTU ēkā – Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, – notiks RTU Atvērtā durvju diena, un arī topošie studenti tiks aicināti iepazīt ETF telpas. 

Jubileju noslēgs svinīgais pasākums, kura laikā tiks pasniegta AS «Hansa Matrix» balva labākajam jaunajam informācijas un komunikācijas nozares mācībspēkam. Pasākumā piedalīsies arī fakultātes sadarbības partneri un bijušie mācībspēki.

Elektronikas un telekomunikāciju (tolaik – Radiotehnikas un sakaru) fakultāte dibināta 1966. gadā uz Elektrosakaru un Radiotehnikas katedru bāzes. Par fakultātes pirmo dekānu tika iecelts radiorūpnīcas «Radiotehnika» Specializētā radio konstruktoru biroja direktors Valdis Pavlovskis. Kopš 1968. gada fakultāte atrodas Ķīpsalā. 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

Publikācijas datums

20. oktobris, 2016 plkst. 10:57

Līdzīgi raksti

Ziņas

_