RTU ēku energoefektivitāte atzīta par piekto augstāko pasaules universitāšu vidū

2. janvāris, 2017
RTU ierindojusies starp zaļākajām pasaules augstskolām, iegūstot 135. vietu zaļās politikas un ilgtspējas reitingā «GreenMetric»

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir ierindojusies starp zaļākajām pasaules augstskolām, zaļās politikas un ilgtspējas reitingā «GreenMetric» 2016. gadā augošas konkurences apstākļos iegūstot 135. vietu. Salīdzinājumā ar 2015. gadu, RTU reitingā pakāpusies par 35 vietām un ir vienīgā Latvijas augstskola, kas novērtēta tik augstu. «GreenMetric» reitingā pasaules augstskolas sarindotas pēc to apņemšanās mazināt kaitīgo ietekmi uz vidi.

Īpaši augstu novērtēta RTU energoefektīvā infrastruktūra — šajā sadaļā RTU ieguvusi 5. vietu starp visām augstskolām, kas piedalās reitingā. Savukārt RTU studentu pilsētiņa Ķīpsalā atzīta par 56. zaļāko pasaulē. Augstu novērtēta arī videi draudzīga transporta izmantošana RTU, kā arī studentiem piedāvātās vides zinātnes programmas un RTU zinātnieku iesaiste energoefektivitātes projektos.

«RTU ir novērtēta kā zaļākā universitāte Latvijā, jo, attīstot RTU studentu pilsētiņu, ir nodrošināta moderna infrastruktūra ne tikai studiju procesam un pētniecībai, bet arī samazināts enerģijas patēriņš un ekspluatācijas izmaksas. Pētniecībā RTU ir starptautiski atzīti panākumi atjaunojamo energoresursu jomā, kā arī RTU studenti ļoti labprāt iesaistās ar vidi saistītās aktivitātēs un sekmē apkārtējās vides sakārtošanu. RTU ilgtspējīgu attīstību un kāpumu reitingā nav sekmējis viens faktors, bet faktoru kopums,» saka RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins akcentē — kāpums reitingā nozīmē, ka starptautiski tiek novērtēta RTU infrastruktūra un centieni samazināt ietekmi uz vidi: «Mūsu enerģijas taupības politika, veidojot RTU infrastruktūru pēc iespējas energoefektīvāku un izmantojot atjaunojamos energoresursus universitātes darbības nodrošināšanai, ir novērtēta — šajā ziņā esam 5. labākā universitāte pasaulē.»

«GreenMetric» reitings izveidots 2010. gadā, un tajā katru gadu piedalās aizvien vairāk augstskolu – 2016. gadā tika vērtētas 516 universitātes no 74 valstīm, bet 2015. gadā – 407 augstskolas no 65 valstīm. Reitinga pirmajā trijniekā 2016. gadā ierindotas ASV Kalifornijas Deivisa Universitāte, Notingemas Universitāte Apvienotajā Karalistē un Vāgeningenas Universitāte un pētniecības centrs Nīderlandē.

RTU reitingā piedalās kopš 2012. gada. Aiz RTU «GreenMetric» atrodas, piemēram, Brandenburgas Tehniskā universitāte, Ālto Universitāte, Kalifornijas Riversaidas universitāte, Lodzas Universitāte, Tamperes Tehnoloģiju universitāte. Reitingā no Latvijas piedalās arī Daugavpils Universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju augstskola, Vidzemes Augstskola un Latvijas Universitāte.

Plašāka informācija — «GreenMetric» mājaslapā.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

2. janvāris, 2017 plkst. 13:42