RTU eksperti palīdz veidot dzīvojamo māju digitālos dvīņus Ogrē

24. septembris, 2020
.
.
.
Foto: pixabay.com

Sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) Ogrē sākta dzīvojamo ēku digitālo maketu izveide, talkā ņemot dronus. Maketi ļaus iedzīvotājiem labāk izprast ēku tehnisko stāvokli un lemt par nepieciešamiem remontdarbiem, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums «Dienas ziņas».

Lai gan dzīvokļa īpašuma likums nosaka, ka balkoni un lodžijas ir kopīpašums, līdzekļus to uzturēšanai iedzīvotāji atvēl nelabprāt, tā radot apdraudējumu ne tikai sev, bet apkārtējiem. Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par situācijas nopietnību, Ogrē sākta māju digitālo maketu izveide, izmantojot dronu.

«To sauc par realitātes modelēšanu – veido datorā, Tagad to moderni sauc par digitālo dvīni, kas principā atspoguļo reālo objektu, kas ir dabvā, ar visām viņa īpašībām datorā,» raidījumā skaidro RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ģeomātikas katedras lektors Ints Lukss. 

Tieši balkoni daudzās daudzdzīvokļu ēkās ir lielākā rūpe – tie savu laiku ir nokalpojuši, tāpēc iedzīvotājiem būs jālemj, ko ar tiem darīt, informē raidījums. Risinājumi ir vairāki – demontēt, izveidot franču balkonus vai atjaunot platformas. Digitālie maketi ļaus iedzīvotājiem iedziļināties problēmās, kas ir kontatētas būvkonstrukcijās. «Es domāju, ka šī bilde būs tik skaidra, ka iedz;ivotājiem būs vieglāj apzināties, redzēt gan plaisas, gan savienojumu vietas. Kad iedzīvotājs redzēs bildi, viņam būs vieglāk uztvert,» raidījumā uzsver uzņēmuma «Ogres namsaimnieks» valdes loceklis Kaspars Grīnbergs. 

Latvijas Televīzijas raidījums «Dienas ziņas» 22. septembra sižets.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. septembris, 2020 plkst. 15:30

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi