RTU Doktorantūras skola aicina uz diskusiju par publicēšanās stratēģiju zinātnē

17. aprīlis, 2019
.
.
.
Foto: pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Doktorantūras skola aicina doktorantus un citus interesentus 2. maijā plkst. 18.00 apmeklēt diskusiju par publicēšanās stratēģiju zinātnē. Diskusija notiks RTU Zinātniskās bibliotēkas konferenču zālē, Paula Valdena ielā 5 un tajā piedalīsies četri zinātnieki, kuri dalīsies ar savu pieredzi un padomiem.

Lielu lomu akadēmiskās karjeras veidošanā un attīstībā spēlē pareizas publicēšanās stratēģijas izvēle. Gandrīz katru jauno zinātnieku akadēmiskā ceļa sākumā nomāc vairāki jautājumi – izvēlēties, kur publicēt savus pētījumu rezultātus, kāda veida zinātniskajām publikācijām dot priekšroku, cik bieži kaut ko publicēt u.tml. Lai mēģinātu rast atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, RTU Doktorantūras skola ir aicinājusi uz sarunu četrus zinātniekus, kuri šobrīd aktīvi darbojas pētniecībā:

  • Asociēto profesoru, vadošo pētnieku, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Funkcionālo materiālu tehnoloģiju zinātniskās laboratorijas vadītāju Dr. sc. ing. Andri Šutku. Kopš 2018. gada Andris vada projektu «Uzlaboti nanoģeneratori mehāniskās enerģijas savākšanai», kura īstenošanai viņš ir saņēmis RTU Zinātnes izcilības grantu. 2014. gadā Andrim tika piešķirts goda nosaukums «RTU Gada jaunais zinātnieks», bet 2018. gadā viņš saņēma prestižo TOYP (Ten Outstanding Young Persons) balvu par izciliem sasniegumiem zinātnē, kā arī AS «Latvenergo» balvu. par nozīmīgu devumu enerģētikā un Latvijas Zinātņu akadēmijas gada balvu par nozīmīgāko zinātnisko sasniegumu lietišķajā zinātnē 2018. gadā.
     
  • Asociēto profesoru, vadošo pētnieku (pēcdoktorantu) un RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Šķiedru optisko pārraides sistēmu zinātniskās pētniecības laboratorijas vadītāju Dr. sc. ing. Sandi Spolīti. Sandis šobrīd īsteno savu pēcdoktorantūras pētniecības projektu «Nākamās paaudzes ātrdarbīgas šķiedru optiskās piekļuves sistēmas (NG-FAST)» (projekts nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/044), kas ir veltīts jauna tipa šķiedru optisko datu pārraides sistēmu izstrādei piekļuves tīklu līmenī. Sandis 2015. gadā saņēma Vernera fon Sīmensa Izcilības balvu par savu promocijas darbu, bet 2016. gadā viņam tika piešķirts goda nosaukums «RTU Gada jaunais zinātnieks».
  • Asociēto profesoru un RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūta vadošo pētnieku (pēcdoktorantu) Dr. sc. ing. Andi Supi. Andis īsteno savu pēcdoktorantūras pētniecības projektu «Pilnīgi optiskā signālu atjaunošana pielietojot nelineāros optiskos efektus» (projekts nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/151), kura sagaidāmais rezultāts ir jauna pilnīgi optiska signālu atjaunošanas tehnoloģija, kas ir pielietojama vienkanāla un daudzkanālu pārraides sistēmās. Andis ir saņēmis goda nosaukumu «RTU Gada jaunais zinātnieks» 2018. gadā.
     
  • Pēcdoktoranti Dr. sc. ing. Leldi Timmu. Lelde ir ieguvusi «Apvārsnis 2020» Marijas Sklodovskas-Kirī vārdā nosauktās programmas individuālo stipendijas grantu un šobrīd īsteno savu pēcdoktorantūras projektu «A novel, dynamic sustainability assessment tool, that uses life cycle sustainability assessment and system dynamics analysis tools at the same time in one model (SABIR)» (granta nr. 798365) Orhūsas Universitātē, Dānijā. Lelde darbojas arī kā eksperts «Apvārsnis» 2020 projektu vērtēšanā un kā recenzente vairākos zinātniskos žurnālos.

Diskusiju moderēs RTU Doktorantūras skolas vadītāja Dr. rer. nat. Lita Akmentiņa, bet jebkuram klātesošajam būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus. Diskusijas apmeklētāji tiek aicināti savlaicīgi reģistrēties, aizpildot pieteikuma anketu.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. aprīlis, 2019 plkst. 11:07

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi