RTU docents Juris Emsiņš saņēmis kokrūpniecības nozares augstāko apbalvojumu «Zelta čiekurs»

4. decembris, 2017
Foto: www.lvm.lv

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina Tehnoloģiju institūta praktiskais docents Juris Emsiņš saņēmis meža un kokrūpniecības nozares augstāko apbalvojumu «Zelta čiekurs».

J. Emsiņam balva pasniegta par jauno speciālistu sagatavošanu nominācijā «Par mūža ieguldījumu». Viņš saņēma arī Ministru kabineta Atzinības rakstu, Goda diplomu un krūšu nozīmi «Zelta sēkliņa».

Juris Emsiņš ir autors trim izgudrojumiem, kas saistīti ar jauna tipa palielināta biezuma liekti līmēto detaļu izmantošanu mēbeļu ražošanā. Viņa vadītais mēbeļu konstruēšanas birojs ir izstrādājis mēbeļu dizainu un mēbeļu konstrukcijas Latvijas mēbeļu ražošanas uzņēmumiem. J. Emsiņš ir izdevis savu autorizdevumu, meža nozarei nozīmīgo un vērtīgo grāmatu «Koks Latvijas valsts un tautas dzīvē». Savas zināšanas viņš ir sekmīgi nodevis jaunajai paaudzei. Paralēli ražošanas un izglītības darbam J. Emsiņš vienmēr ir atradis iespēju nodarboties ar zinātniskās pētniecības un radošo darbu.

Apbalvojumu «Zelta čiekurs» svinīgā pasniegšanas ceremonija notika 1. decembrī Vidzemes koncertzālē «Cēsis». Meža nozares Gada balva «Zelta čiekurs» ir meža nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā, kas šogad izteikta 14. gadu pēc kārtas.

Papildu informācija par «Zelta čiekuru»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

4. decembris, 2017 plkst. 12:30