RTU Dizaina tehnoloģiju studentu darbi apbalvoti ilgtspējīgu ideju konkursā

3. septembris, 2020
Datorizēta iekārta fagota mēlīšu profilēšanai

Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» absolvents Ilmārs Bērziņš ar bakalaura darbu «Datorizēta iekārta fagota mēlīšu profilēšanai» 2020. gada konkursā «Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā» nominācijā Ilgtspējīgākā studentu ideja 2020 ieguvis otro vietu. Savukārt Nadīna Anija Poga par darba apģērbu kolekciju Liepājas sabiedriskā transporta biļešu kontrolieriem «Nākamā pietura» ieguva konkursa žūrijas atzinības nomināciju.

Datorizētu iekārtu fagota mēlīšu profilēšanai I. Bērziņš izveidojis, lai dotu iespēju mūziķiem atrast un izveidot sev pielāgotu unikālu mēlīšu profilējamo šablonu, kurš ar iekārtas palīdzību tiek pārnests uz mēlītes profilu, kā arī, lai šo profilu varētu atkārtot ar datorizētu precizitāti.

Savukārt N. Poga vēlējusies savā darbā radīt ko paliekošu, tādēļ izmantojusi radušos sadarbības iespēju ar Liepājas sabiedrisko transportu, lai izveidotu formas tērpus biļešu kontrolieriem.

Laureātu apbalvošana notika 2. septembrī. Pavisam konkursam konkursā «Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā» tika pieteikti 10 Dizaina tehnoloģiju institūta studentu darbi.

Vairāk par I. Bērziņa un citu diplomandu darbiem.

Vairāk par N. Pogas un citu studenšu veidotajām tērpu kolekcijām.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

3. septembris, 2020 plkst. 17:52