RTU Dizaina tehnoloģiju institūta zinātnieki pilnveido armijas uniformas

18. aprīlis, 2019
.
.
.
RTU Dizaina tehnoloģiju institūta zinātniece Inga Dāboliņa skaidro, ka mūsdienās apģērbs kļūst viedāks, tomēr katrā konkrētajā gadījumā iespējas un vajadzības atkarīgas no lietotāja un izpildāmajām darbībām. Foto: Ieva Leiniša, LETA, publicēts «Dienas Biznesā»

Pareizi izvēloties darba apģērbu, valkājot atbilstoša izmēra uniformas, kā arī tās pareizi kopjot, paildzinās to dzīvescikls, un vienlaikus ir arī ekonomiski ieguvumi, jo jaunas uniformas vajadzīgas retāk. Tā laikraksta «Dienas Bizness» 16. aprīļa numurā norāda Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) asociētā profesore Inga Dāboliņa. Viņa stāsta par starptautisku projektu, kurā piedalās arī DTI un kura mērķis ir padarīt konkurētspējīgāku viedo darba apģērbu ražošanu Baltijas jūras reģionā. 

Projektā «Vieds un drošs darba apģērbs» Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas zinātnieki sadarbībā ar uzņēmējiem pilnveido zināšanas par inovāciju mazos un vidējos uzņēmumos, konkrētāk – tajos, kas nodarbojas ar darba apģērba ražošanu. «Ņemot vērā diezgan stiprās tradīcijas Latvijas armijas uniformu pilnveidošanā, par mērķa grupu izvēlējāmies tieši armiju,» par Latvijas izvēli stāsta I. Dāboliņa, piebilstot, ka viens no projekta mērķiem bija darba apģērbā iekļaut viedos risinājumus.

Zinātniece skaidro, ka mūsdienās apģērbs kļūst viedāks, tomēr katrā konkrētajā gadījumā iespējas un vajadzības atkarīgas no lietotāja un izpildāmajām darbībām. DTI zinātnieki aptaujājuši armijniekus un veikuši pētījumu, kādi uzlabojumi nepieciešami jau esošajam armijas apģērbam. 

«Uniformu funkcionalitātē ir svarīga kabatu atrašanās vieta un to ietilpība. Piemēram, sastopami tādi uniformu modeļi, kuriem, uzliekot lielo uzkabes jostu, bikšu aizmugures kabatas tiek nosegtas un tās principā kļūst liekas,» stāsta I. Dāboliņa. 

DTI armijas uniformu pilnveidi veic sadarbībā ar šūšanas uzņēmumu «SRC Brasa» un Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Sagaidāms, ka projekta rezultātā pieaugs viedo tehnoloģiju izmantošanas īpatsvars mazo un vidējo speciālā darba apģērba ražotāju vidū.

Projekts «Smart and Safe Work Wear» tiek īstenots Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmā INTERREG. 

Atbilstošs izmērs kalpo ilgāk («Dienas Bizness», 16.04.2019.)
Atbilstošs izmērs kalpo ilgāk 2 («Dienas Bizness», 16.04.2019.)

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. aprīlis, 2019 plkst. 15:09

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi