RTU dizaina studenti dāvina aktivitāšu spilventiņus demences pacientiem

27. decembris, 2021
.
.

Aktivitāšu spilventiņi cilvēkiem, kuri sirgst ar demenci, – šādu dāvanu svētkos Rīgas pilsētas sociālā atbalsta centra «Stella Maris» iemītniekiem sagādājuši Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) studenti docentes Ilzes Gudro vadībā. 

Cilvēkiem, kuri slimo ar demenci, ir svarīgi nodarbināt rokas un pirkstus, lai mazinātu spriedzi un stresu. Tāpēc RTU DTI studenti ir radījuši krāsainus spilventiņus ar dažādām aukliņām, saitītēm, cilpiņām un citiem taktiliem atribūtiem, ko var satvert, sasiet un piņķerēt, un tos 27. decembrī saņēma sociālā atbalsta centra «Stella Maris» iemītnieki.  

Spilventiņus izstrādāja DTI maģistranti Rūta Karlīne Kiršfelde, Kristīne Zariņa, Justīne Jakuševa, Vineta Haritonova, un viņām cītīgi palīdzēja arī Kristaps Zvirgzds. Šūšanā talkā nāca arī DTI 1. kursa studentes Alvīne Skadiņa, Patrīcija Kozlovska, Una Nikola Stafecka, Diāna Snitko, Katrīna Resne, Sindija Hanna Neimane un Elizabete Puriņa. Atbalstu šuvējiem sniedza DTI docente Gaļina Terļecka. 

Savukārt par materiālu jāpasakās uzņēmumiem «Nakts mēbeles», «Fristads Kansas», «Cits zars» un «Maxima».

DTI studenti I. Gudro vadībā ar saviem darbiem regulāri Ziemassvētkos sagādā pārsteigumu kādai institūcijai. Pirms dažiem gadiem DTI studenti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas nodaļai dāvināja pašu radītās šinas, lai stabilizētu mazās rociņas, kurās ievietota intravenozā sistēma, kā arī darba tērpus medicīnas personālam. 

«Dizainerim vienmēr jāmācās risināt problēmas,» saka I. Gudro, uzsverot – ir svarīgi, lai dizaineru idejas ir praktiskas un tiek realizētas dzīvē. 

RTU Dizaina tehnoloģiju institūta studenti dāvina aktivitāšu spilventiņus demences pacientiem

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. decembris, 2021 plkst. 18:54

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi