RTU Dizaina fabrika starptautiskā konferencē piedāvās jaunas metodes pasaules problēmu risināšanai

25. novembris, 2019

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika 27. novembrī aicina uz starptautisku konferenci «How to: think», kurā akadēmiķi, uzņēmēji, politiķi un dažādi lēmumu pieņēmēji varēs apgūt jaunas metodes, kā risināt problēmas un radīt inovācijām un starpdisciplinārai sadarbībai atvērtu vidi Latvijā.

Konferenci rīko RTU Dizaina fabrikas Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» kontaktpunkts Latvijā «EIT Climate-KIC Hub Latvia». «Climate-KIC» jaunā stratēģija balstīta uz sistemātiskām izmaiņām, kuru pamatā ir galveno spēlētāju domāšanas veida maiņa, lai risinātu globālas mūsdienu problēmas. Klimata izmaiņas, ierobežotie resursi, iedzīvotāju skaita pieaugums un tehnoloģiju attīstības ātrums ir tikai daži no izaicinājumiem.

Konference notiks 27. novembrī plkst. 9.00 RISEBA Arhitektūras un mediju centrā «H206», Durbes ielā 4, Rīgā. Reģistrēties konferencei.

«How to: think» dalībniekiem būs iespēja piedalīties meistarklasēs, lai gūtu padziļinātas zināšanas par dažādām metodēm. Meistarklases vadīs Latvijas un ārvalstu eksperti, piemēram, Agnis Stibe, Parīzes ESLSCA Biznesa Skolas profesors, transformējošās pilsētvides un sabiedrības pētnieks. Meistarklases mērķis ir palīdzēt saprast, kā notiek transformācija un kā to īstenot, kā panākt ilgtspējīgas un pozitīvas izmaiņas cilvēku uzvedībā un attieksmē. Savukārt par to, kā mainīt domāšanu, lai atbalstītu uz aprites ekonomiku vērstas inovācijas, stāstīs Delftas Tehnoloģiju universitātes Nīderlandē profesori Jans Konietzko (Jan Konietzko) un Fils Brauns (Phil Brown). Ilgtspējīgu inovāciju un pārejas vadības eksperts, Ebersvaldes Ilgtspējīgas attīstības universitātes Vācijā pārstāvis Gerkems Berekets (Görkem Bereket) raisīs lielāku izpratni par to, kā novērtēt un prognozēt inovāciju klimata ietekmi.

Meistarklasēs mentoru, izaugsmes un konfliktu risināšanas treneru, dizaina domāšanas ekspertu vadībā būs iespējams labāk izprast sistēmu domāšanas pieeju, ilgtspējīgu iekšējo resursu apzināšanu, apgūt tehnikas, kas palīdzēs atvērties nākotnes domāšanai.

Papildu informācija.

Kopš 2016. gada RTU ir pievienojusies trīs EIT zināšanu un inovāciju kopienām – «EIT Climate-KIC», «EIT Food» un «EIT RawMaterials», veicinot klimata, pārtikas un izejmateriālu jomas inovācijas. RTU Dizaina fabrika ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, augsti kvalificētu ekspertu komandu un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. novembris, 2019 plkst. 11:11