RTU Dizaina fabrikā notiks Garage48 kosmosa hakatons

3. maijs, 2018

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā no 11. līdz 13. maijam notiks kosmosa tematikai veltīts «Garage48 SpaceTech Riga Challenge» hakatons. Hakatonā piedalīsies Latvijas un Igaunijas aktīvākie topošie un esošie inženieri, kas vēlas papildināt savu pieredzi un zināšanas ar kosmosa nozari saistītajās tehnoloģijās.

Līdz šim «Garage48 SpaceTech Riga Challenge» hakatoni organizēti Igaunijā, bet šogad tas tiek organizēts arī Rīgā, Igaunijas-Latvijas pārrobežu projekta «SpaceTEM» ietvaros. «Latvieši «Garage48» hakatonos vienmēr rādījuši augstus sasniegumus, izstrādājot unikālus un lietderīgus risinājumus dažādās tehnoloģiju un mākslas jomās. Tādēļ ir likumsakarīgi, ka «Garage48» turpinās šo pasākumu sēriju tieši šeit. Šoreiz igauņiem būs jākāpj autobusos un jābrauc uz Latviju,» stāsta hakatona moderatos Krists Avots, «Lattelecom» korporatīvās attīstības direktors.

Kosmosa hakatons dos iespēju studentiem un inženieriem attīstīt uzņēmējdarbības spējas, apgūt jaunas iemaņas un nodibināt vērtīgus kontaktus ar vadošajiem Latvijas un Igaunijas kosmosa nozares pārstāvjiem. Lai arī kosmosa tematika ir ļoti plaša, šis hakatons orientēsies trīs virzienos - aplikācijas zemes novērošanas datu izmantošanai tautsaimniecības vajadzībām, kosmosu popularizējoši izglītības risinājumi vai tehnoloģijas, praktiski izaicinājumi no Latvijas un Igaunijas kosmosa jomas pārstāvjiem. Pēdējā kategorijā praktiskus izaicinājumus piedāvās Vides Risinājumu Institūts, «Zinātkāres centrs ZINOO», «ESTCube» un citi. Atbalstu topošajiem un esošajiem inženieriem sniegs kosmosa industrijas eksperti no Eiropas Kosmosa aģentūras, «ESTCube» un projekta «Pirmie Latvijas 100km kosmosā».

«Kosmosa industrijā ir milzīgas karjeras iespējas. Tas nav tikai raķetes un kosmonauti,» informē Pauls Irbins, Latvijas Kosmosa Industrijas Asociācijas prezidents. «Jauni risinājumi medicīnā, mehatronikā, elektronikā, radiosakaros, pārtikas ražošanā, enerģētikā bieži nāk tieši no kosmosa industrijas. Esmu gandarīts, ka aktīvākajiem Latvijas studentiem hakatonā būs iespēja ieraudzīt plašās karjeras un biznesa iespējas,» viņš turpina.

Iepazīties ar hakatona programmu, idejām, mentoriem, kā arī pieteikties dalībai iespējams «Garage48 SpaceTech Riga Challenge» Facebook lapā.

Pasākumu finansē Eiropas Reģionālās Attīstības Fonds, «sTARTUp HUB», «Heliocentric Technologies Latvia», Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris.

3. maijs, 2018 plkst. 14:17