RTU Dizaina fabrika izaicina piedalīties klimata pārmaiņām veltītā hakatonā

16. oktobris, 2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā 27. oktobrī norisināsies ikgadējā globāla klimata pārmaiņām veltītā iniciatīva «Copernicus Climathon 2017» ar mērķi 24 stundu laikā starpdisciplinārās komandās rast piemērotāko risinājumu reģiona klimata pārmaiņu seku mazināšanai. Hakatonā aicināti piedalīties programmētāji, inovatori, uzņēmēji, dizaineri, zinātnieki, dažādu fakultāšu studenti un citi interesenti. Pieteikumu, kurā norādīta personīgā informācija, iegūtā izglītība un/vai nodarbošanās, kā arī motivācija par piedalīšanos hakatonā līdz 22. oktobrim jāsūta uz m.

Hakatona dalībnieku uzdevums būs 24 stundu laikā radīt novatoriskus risinājumus – produktus, pakalpojumus, konceptus – tam, kā sagatavoties klimata pārmaiņām Latvijā, pielietojot Zemes novērošanas programmu «Copernicus», kas, galvenokārt, paredzēta klimata pārmaiņu novērošanai un uzraudzībai.

Hakatona sākumā dalībnieki tiks iepazīstināti ar hakatonā risināmo problēmu, un pēc tam sāksies darbs komandās pie risinājumu izstrādes. No dalībniekiem, kuri būs pieteikušies individuāli, tiks izveidotas starpdisciplināras komandas, lai apvienotu prasmes un zināšanas, un kopīgi rastu risinājumus klimata pārmaiņu izpratnes veicināšanai, ietekmes mazināsanai. Pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja apmeklēt nozaru ekspertu vadītas darbnīcas, kas potenciāli var palīdzēt ideju veidošanas procesā, turklāt komandas darbosies profesionālu mentoru vadībā, nodrošinot darba un rezultāta maksimālu kvalitāti.

Pasākuma noslēgumā komandām tiks dotas desmit minūtes risinājuma prezentēšanai, ko vērtēs un komentēs speciāli izveidota ekspertu žūrija. Labākās idejas autori saņems naudas balvu zināšanu un prasmju pilnveidošanai ārzemēs.

Hakatona laikā organizatori uzņemas rūpes par dalībnieku ēdināšanas, atpūtas vietas, kā arī izkustēšanās iespējas nodrošināšanu.

«Copernicus» ir lielākā Zemes novērošanas programma pasaulē, un tajā izveidota satelītu flote «Sentinel»«Copernicus» nodrošina gan brīvpieejas optiskos un radara datus, gan aktuālu informāciju par sauszemes, saldūdeņu, jūras un okeānu ekosistēmām.

Hakatonu «Copernicus Climathon 2017» organizē RTU Dizaina fabrika sadarbībā ar Vides risinājumu institūtu.

Papildu informācija par «Copernicus».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. oktobris, 2017 plkst. 10:33